Język ciała: Sześć niewerbalnych sposobów na zwrócenie na siebie uwagi!

Od czasu do czasu, często bez świadomego wysiłku, zwracamy na siebie niechcianą uwagę. Po rozmowie czujemy się niezręcznie, nerwowo myśląc o ułożeniu nóg, gestykulacji czy postawie i żałując, że nie można po prostu zniknąć. Co więcej, są sytuacje odwrotne, kiedy nie ważne, co mówimy lub jaką postawę przyjmujemy, pod względem fizycznym i emocjonalnym, aby przekazać pomysły, ważne wiadomości, a nikt nie słucha tego, co mamy do powiedzenia!

Niektórzy z nas są pozornie niewidoczni w małych grupach. Zauważyliście, że zawsze jest ktoś, kto zwraca uwagę  pozytywnym nastawieniem, choć jego wkład jest nieproporcjonalny do zdolności.

Zasadniczo pewni ludzie przyciągają uwagę. Zakładając, że posiadamy wiedzę, istnieją pewne fizyczne działania, które możemy podjąć, aby wpłynąć na podświadome umysły innych w taki sposób, aby mogły usiąść i nas słuchać. A oto one:

  1. Wejdź w ich przestrzeń

Charyzmatyczni, pewni siebie ludzie spotykają innych w swojej przestrzeni. Istotne jest, aby być skoncentrowanym na rozmówcy, więc gdy spotykasz kogoś po raz pierwszy, podejdź pierwszy i podaj rękę, a nie na odwrót.

  1. Pozostań fizycznie nieruchomo

Prostą, ale skuteczną radą jest, jeśli chcesz wyglądać bardziej pewnie i zwrócić na siebie uwagę, jest mniejszy ruch. Stoją za tym zachowania pierwotne: ci, którzy najbardziej się boją, nieustannie oceniają swoje otoczenie dla drapieżników, a ci, którzy mniej się boją, pozostają fizycznie spokojni.

  1. Wzbudź zaufanie, aby zwiększyć swój status

Nasza trzecia wskazówka jest zaskakująco prosta, a jednocześnie bardzo skuteczna. Dzięki drobnym zmianom w języku ciała możesz zmienić sposób, w jaki inni postrzegają cię świadomie i podświadomie. Modyfikując swoją fizjologię, po prostu działając bardziej pewnie, niż się czujesz, inni będą postrzegać cię jako pewną siebie, co sprawi, że naprawdę staniesz się bardziej pewny siebie.

  1. Pilnuj swoich rąk

Sposób w jaki wykorzystujemy nasze ręce, gdy angażujemy innych, ujawnia wiele o tym, jak postrzegamy samych siebie. Rozmowa zza biurka z dłońmi skierowanymi w dół wskazuje, że mamy wysoki poziom osobistej pewności siebie. Jeśli zdecydujesz się na takie działanie, od czasu do czasu pokaż swoje dłonie, aby nie myśleć o tym, że jesteś kontrolujący lub apodyktyczny.

Aby przykuwać uwagę i wyglądać na bardziej pewnych siebie podczas robienia prezentacji, powstrzymaj się od położenia rąk w pozycji do góry, jednocześnie oznacza, że jesteś godny zaufania i uczciwy, ale także wykazuje brak mocy i autorytetu.

  1. Trzymanie palców  „szczypców”

Jeśli uczestniczysz w jakimkolwiek wydarzeniu, na którym musisz słuchać profesjonalnie przeszkolonego prelegenta, zauważysz , że sporadyczne korzysta z blokady szczypania palców(kciuk i pierwszy palec razem).  Ten potężny gest ręki sugeruje zaufanie, wysoki status i autorytet. Jest również używany do podkreślenia szczególnie ważnych punktów.

  1. Pomyśl o Bondzie Rogera Moore’a

Podnoszenie brwi oznacza, że ​​jesteś przyjazny i otwarty, a zatem pewny siebie. Jest to wyraźny sposób na zwrócenie uwagi innych. Jeśli poruszasz głową powoli na jednej płaszczyźnie, a potem patrzysz na kogoś podnosząc brwi, żądasz uwagi i odpowiedzi.

Dobrym pomysłem jest ćwiczenie tych technik z przyjaciółmi i kolegami przed ich wykonaniem na ważnych spotkaniach. Wypróbuj jedną technikę na raz, aż stanie się ona Twoją drugą naturą i pamiętaj, że musisz planować zwrócenie na siebie uwagi. Powodzenia!

DB

Źródło: crativeboom.com

Foto: adobestock

Komentarze

Komentarze