Jesteś zmęczona? Kasia Tusk poleca TE „czasoumilacze”!

35-letnia Kasia Tusk to blogerka i celebrytka. Jej social media tchną klasą i spokojem, jak jednak widać także ona czuje się przemęczona.

Na swoim blogu Kasia Tusk zamieściła świetny artykuł, w którym pisze o przemęczeniu oraz o tym, jak sobie pomóc i umilić listopadowy czas. Blogerka zaczyna od tego, że my kobiety, powinniśmy nieco odpuścić:

 

…cały dzisiejszy wpis jest trochę o tym, abyśmy zrzuciły ze swojego ramienia gadającą do nas przez cały dzień „najlepszą wersją siebie”, która każe nam zrobić morderczy trening, gdy jesteśmy padnięte, wycisnąć poranne minuty jak cytrynę, aby zdążyć zrobić kreskę na oku, czy skrytykować nas za to, że trzeci raz w tym tygodniu robimy makaron w sosie pomidorowym na obiad.

 

Dalej podaje swoje pomysły na „czasoumilacze”.

 

https://www.instagram.com/makelifeeasier_pl/

 

Mindfulness

 

Uważność to dobry sposób na przeżywanie życia, ale obecnie i ona doszła do skrajności:

 

Dziś nawet „nicnierobienie” odbywa się według jakiegoś planu i ma swoją nazwę. Powinno przynieść wymierny efekt i być nastawione na cel. Nie możesz po prostu gapić się przez okno – powinnaś nazwać to treningiem „mindfulness” i wykonywać go według ściśle określonej procedury.

 

Z tego też względu Kasia zachęca do tego, by nie robić nic i to bez żadnego celu.

 

Wielozadaniowość

 

Przez ostatnie lata wmawiano nam, że powinniśmy być wielozdaniowe.

 

coraz częściej mówi się o tym, że będąc w trybie „ośmiornicy” ciężko jest po przekroczeniu progu mieszkania zaciągnąć nagle hamulec i na spokojnie poświęcić się jednej rzeczy. Niech pierwsza rzuci kamieniem ta, która wpadając do domu nie próbuję w tym samym czasie przygrzać obiadu, wstawić prania, odpakować paczki, umówić dziecka do lekarza i zrobić porządek z otwartymi pisakami.

– ironizuje blogerka.

 

Jednak właśnie przez wielozadaniowość jesteśmy przebodźcowane i nie potrafimy wrzucić na luz.

 

Zjadacze czasu

 

W naszym życiu są zjadacze czasu, od których powinniśmy się odciąć. Może to być telewizja, social media, gry czy toksyczni znajomi, którzy tylko wysysają z nas energię.

Męczyć nas może też bałagan czy nadmiar rzeczy, szczególnie tych, które trzymamy w domu, choć wcale ich nie używamy.

 

Sztuka

 

Zdaniem Kasi Tusk sztuka przynosi nam ukojenie. Blogerka zachęca więc do tego by w swoim mieście znaleźć wystawę i wybrać się ją obejrzeć.

 

Zadbaj o siebie

 

Tracimy czas na innych. Tymczasem recepta jest prosta:

 

Zamiast oglądać w telefonie jak inni dbają o siebie, odłóż go i zrób to co oni.

 

Nie przesadzajmy ze zdrowym żywieniem

 

Wszędzie bombardowani jesteśmy komunikatami na temat zdrowego odżywiania i produktów, jakie powinniśmy spożywać. I owszem, zdrowe odżywianie jest bardzo ważne, jednak we wszystkim trzeba zachować umiar i rozsądek;

 

Ostatnio usłyszałam gdzieś, że stres który przeżywamy w związku z tym, aby zdrowo się odżywiać może być bardziej szkodliwy niż paczka chipsów zjedzona w sobotni wieczór.

– napisała Kasia.

 

*cytaty/cały wpis na makelifeeasier.pl

Komentarze

Komentarze