Co każda rodzina powinna zrobić jesienią? Oto 10 pomysłów na pokochanie jesieni!

Przeżyj najlepszą jesień dzięki tym niedrogim i sezonowym zajęciom.

Choć jesień powoli dobiega końca, warto wykorzystać te ostatni dni na jesienne przyjemności!

  1. Wybierz się do sadu

Jesień to idealna pora roku na wycieczkę do sadu. Jabłka, gruszki i śliwki nigdy nie wyglądały piękniej niż teraz, w otoczeniu kolorowych liści!

  1. Upiecz poczęstunek inspirowany jesienią

Nawet najbardziej wybredne osoby z pewnością polubią domowe słodkości, takie jak karmelowa pizza z jabłkami  i  ciasta z dyni .

  1. Weź udział w jesiennym festiwalu.

Możesz wziąć udział w jesiennych wydarzeniach poświęconych jedzeniu, rzemiosłu, muzyce, sztuce – czy cokolwiek innym, co interesuje Twoją rodzinę – w całym kraju jest ich coraz więcej. Znajdź jeden w pobliżu.

  1. Zrób swoją kartkę świąteczną z rodzinnego zdjęcia

Wykorzystaj łagodną pogodę i piękne kolory zmieniających się liści. Taka pamiątka na pewno spodoba się wszystkim Twoim bliskim.

  1. Stwórz jesienne dekoracje

Jesienne rękodzieło? Tak! Twoje dzieci będą zachwycone widząc coś, co stworzyli sami do dekoracji domu. Zacznij od prostych  pomysłów, jak bukiet z liści czy kasztanowe ludziki.

  1. Grabienie liści

To proste zadanie może stać się świetnym sposobem na zabawę na świeżym powietrzu z dziećmi, jednocześnie zwiększając atrakcyjność domowego podwórka.

  1. Oswój stracha na wróble

Nie musisz być rolnikiem i mieć pole uprawne, by cieszyć się widokiem jednego z tych uroczych facetów na swoim podwórku. Na domowym ogródku czy podwórku przed blokiem będzie wyglądał równie dobrze.

  1. Jesienne przyjęcie

Zaproś rodzinę, sąsiadów i przyjaciół –  to wspaniała zabawa także dla dzieci. Z łatwością możesz przekształć swoje podwórko w kapryśne jesienne tło dzięki genialnym jesiennym pomysłom na imprezę . Menu z jesiennych warzyw i owoców uatrakcyjni przyjęcie.

  1. Ciasto dla sąsiada

Marchewkowe czy dyniowe to nie ma znaczenia! Ten miły gest będzie doceniony przez wszystkich, szczególnie jeśli zawiera coś tak smacznego jak solony karmel – idealny dodatek do jesiennych ciast .

  1. Odłącz się!

Złóż obietnicę, wybierz jeden dzień i  zachęć wszystkich w rodzinie do wyłączenia komputerów, telefonów komórkowych (w tym dzieciaki!). To sprawi, że będziecie mogli naprawdę cieszyć się tą piękną porą roku.

DB

 Źródło Womensday.com

 

Komentarze

Komentarze