Kilka sposobów na utrzymanie porządku w domu

Chcesz utrzymać porządek w swoim domu? Podpowiadamy ci, jak to zrobić!

Czy wychodząc z domu masz problem ze znalezieniem kluczy? Twoje lokum wygląda tak, jakby przeszło przez nie tornado? A może w twoim domu są zakamarki tak zagracone, że nie możesz się zebrać do ich uporządkowania lub ciągle brakuje ci miejsca na rzeczy?

Jeżeli tak, to mamy dla ciebie kilka porad, które pomogą dobrze zorganizować przestrzeń w twoim domu, żeby zrobiło się w nim nie tylko czysto, ale i przytulnie. Pomożemy ci uporządkować pomieszczenie po pomieszczeniu.

Przedpokój

Tu przyda się nieduża komoda na czapki, szaliki, rękawiczki oraz wszelkie przedmioty, które warto mieć pod ręką, gdy wychodzimy z domu. By lepiej zorganizować wnętrza jej szuflad, włóż w nie pudełka bez przykrywek. Na komodzie koniecznie postaw mały koszyczek lub szkatułkę na klucze.

Kuchnia

Szuflady są przydatne nie tylko na sztućce i drobne przedmioty. W tych głębokich przechowuj garnki i patelnie – znacznie lepiej je wyjąć niż z typowej szafki. Najczęściej używane rzeczy umieść blisko strefy gotowania, żeby mieć je pod ręką. Bardzo poręczna i ozdobna jednocześnie, będzie półka na słoiki z makaronami, ryżem czy kaszą.

porządek
Pixabay

Salon

Książki ustawiaj na regale tematycznie oraz według autora. Ze stołu na bieżąco zabieraj rzeczy, których nie potrzebujesz. Raz w miesiącu przejrzyj zbiór czasopism i wyrzuć te, których nie będziesz już czytać. Obok kanapy postaw wiklinowy kosz i przechowuj w nim koce oraz poduszki, żeby zawsze były pod ręką.

Pokój dziecięcy

Zamontuj kilka płytkich półek z ogranicznikami i ustaw na nich książeczki frontami do pokoju. Kolorowe okładki zachęcą dziecko do sięgnięcia po nie. Półki nad łóżkiem przydadzą się na bajki na dobranoc oraz ulubione przytulanki. W pokoju postaw kilka pojemników lub koszy, żeby łatwiej było dziecku utrzymać porządek.

Łazienka

Kosmetyki schowaj w zamykanej szafce, a unikniesz wrażenia chaosu. Produkty do demakijażu oraz golenia przechowuj w koszyczkach. Wstaw dzielony kosz na brudne rzeczy lub dwa oddzielne i segreguj białe rzeczy od kolorowych na bieżąco. Nie dopuść do ich przepełnienia.

Czytaj też: UWAGA! Jak nauczyć dzieci porządku?

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze