Kombinezon zimowy dla dzieci – czym kierować się podczas zakupu?

Poszukujesz kombinezonu zimowego dla swojego dziecka, ale nie wiesz na co zwracać uwagę podczas zakupu wspomnianej odzieży? Oto garść porad, dzięki którym wybór odpowiedniego kombinezonu stanie się wręcz bajecznie prosty!

Odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne

Kombinezon zimowy dla dzieci powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na wilgoć i wiatr. Szukaj modeli z membranami wodoszczelnymi, które zabezpieczą dziecko przed przemoknięciem podczas deszczu lub śniegu.

Ocieplenie i komfort termiczny

Wybierając kombinezon zimowy zwracaj uwagę na rodzaj i ilość ocieplenia znajdującego się w jego wnętrzu. Polecanym wyborem są materiały termoizolacyjne, takie jak puch, polar lub syntetyczne wypełnienie. Przed samym zakupem sprawdź także czy kombinezon zapewnia odpowiednią izolację termiczną (aby dziecko nie zmarzło w chłodniejsze dni).

Zadbaj o swobodę ruchów

Dziecko powinno mieć swobodę poruszania się w kombinezonie. Zwróć uwagę na elastyczne wstawki, regulowane mankiety oraz nogawki. Dzięki nim maluch będzie mógł swobodnie biegać, skakać i bawić się na świeżym powietrzu.

Bezpieczeństwo oraz widoczność

W okresie zimowym, gdy dni są krótsze, a ilość docierającego do nas światła słonecznego jest mocno ograniczona, elementy odblaskowe mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa malucha. W związku z powyższym warto decydować się na kombinezony wyposażone we wspomniane elementy odblaskowe. Dzięki nim dziecko będzie lepiej widoczne, a tym samym bezpieczniejsze.

Komfortowe elementy dodatkowe

Praktyczne dodatki, takie jak wyjmowany kaptur, wbudowane rękawiczki czy skarpety to elementy, które ułatwią codzienne użytkowanie kombinezonu. Dodatkowe kieszenie bądź zamek błyskawiczny uproszczą dostęp do schowanych tam, drobnych przedmiotów lub zapewnią szybsze zakładanie i zdejmowanie stroju.

Kombinezon – wystarczający na zimowe dni?

Niekiedy mroźna aura jest na tyle kapryśna, że ubranie dziecka w sam kombinezon może okazać się niewystarczające. W takiej sytuacji warto zatroszczyć się o dodatkową ochronę przed wiatrem i mrozem. Jaką konkretnie? Dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie się w śpiworek zimowy do spacerówki. Wspomniany element zapewni dodatkową ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

 


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

Komentarze

Komentarze