Dziecko i Figura

Główna

Koniecznie zobacz jak nie układa ci się relacja z drugim człowiekiem. Oto 6 cech toksycznych ludzi!

Oto 6 bardzo typowych zachowań tzw. ludzi toksycznych, którzy naprawdę niszczą pojęcie relacji między ludzkich. Wystrzegaj się ich jak ognia !

 

1. WYKORZYSTYWANIE TWOJEGO BRAKU PEWNOŚCI SIEBIE
Toksyczni ludzie zbierają informacje o tobie, twoich cechach nie po to, by poprawiać jakość waszej relacji, ale po to, by manipulować tobą. Skupiają się na wszystkich twoich słabościach i wykorzystują je tak naprawdę w celu podniesienia mniemania o sobie.

2. ONI CHCĄ ZAWSZE WIDOWNI
Wielu toksycznych ludzi – szczególnie ci o cechach narcystycznych – potrzebuje publiki.  Taka osoba, nieważne, czy znajduje się w  zatłoczonym pomieszczeniu, czy siedzi obok ciebie na kanapie, potrzebuje bezwzględnej uwagi, by czuć się dobrze.

3. BYCIE NAJLEPSZYM
Toksyczni ludzie mają to do siebie, że we wszystkim muszą być najlepsi – nawet ich dowcipy mają być śmieszniejsze. Jeśli zauważyłeś kiedykolwiek, że gdy tylko kończysz opowiadać, jakąś historię, druga osoba od razu rzuca opowiastkę, która przebija twoją anegdotę – masz do czynienia z toksycznym człowiekiem.

4. IGNOROWANIE I MARGINALIZOWANIE WSZYSTKICH DOOKOŁA
Toksyczni ludzie mają w zwyczaju przegadywać innych, albo przerywać w pół zdania. Potrafią nawet – będąc w grupie – czynić uwagi na temat kogoś, kto jest obok nich. Często mówią ”Nie słuchaj jej/jego – ona/on nie wie o czym mówi”.

5. MANIPULACJA I MANIPULOWANIE
Toksyczni ludzie grają, albo na ich zasadach albo wcale. Robią wszystko, by druga osoba była im uległa – inaczej nie ma dla nich zabawy. Najlepszym sposobem na to, by ustawić ciebie tam, gdzie partner chce, jest grożenie zakończeniem gry. Rzuć toksycznej osobie jakieś wyzwanie, a prawdopodobnie usłyszysz, że to, jakie warunki stawiasz uniemożliwia zawarcie jakiejkolwiek umowy miedzy wami.

6. GIERKI UMYSŁOWE TO ICH BROŃ
Wśród stwierdzeń uwielbianych przez toksycznych ludzi znajdują się np takie: „Nigdy tego nie powiedziałem, „To nie miało miejsca”, „Jak zawsze niczego nie rozumiesz”, „Dlaczego zawsze chcesz wszystko ustawiać”.

Używanie tego typu wypowiedzi jest kolejnym sposobem na zmanipulowanie ciebie. Skupiają się na tym, by wprowadzić cię w dezorientację, podważają twoje potrzeby.

Jeśli widzisz takich ludzi obok siebie, jak najszybciej ich opuść. Na pewno jeśli jesteś w związku przedmałżeńskim, a Twoja druga połówka ma cechy toksycznej osoby. Bo uchronisz swoje życie przed złem!

 

seb

Źródło: za: Miesięcznik „Charaktery”

Zdjęcie: pixabay.com
Koniecznie zobacz jak nie układa ci się relacja z drugim człowiekiem. Oto 6 cech toksycznych ludzi!
  
Wyżej