Konsul Sławomir Kowalski walczył o prawa polskich dzieci! Wydalono go z Norwegii!

Polski konsul Sławomir Kowalski, został właśnie poinformowany o tym, że ma 3 tygodnie na opuszczenie placówki w Oslo. Okazuje się, że w mniemaniu Norwegów jego działalność była „niezgodna z rolą dyplomaty”. Kowalski jest znany przede wszystkim ze swojej heroicznej walki o prawa polskich dzieci z urzędem Barnevernet.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Norwegii skontaktowało się z przedstawicielami polskich władz w celu odwołania z dotychczasowego stanowiska konsula Sławomira Kowalskiego. Kowalski został o sprawie poinformowany w piątek, 18 stycznia. Musi w przeciągu 3 tygodni opuścić kraj.

Przyczyną decyzji o wydaleniu jest niezgodna z rolą dyplomaty działalność konsula w kilku sprawach konsularnych, w tym jego niewłaściwe zachowanie wobec funkcjonariuszy publicznych – tak sprawę skomentowała rzeczniczka norweskiego MSZ Ane Haavardsdatter Lunde w rozmowie z przedstawicielami agencji NTB.

Będąc kierownikiem wydziału konsularnego w ambasadzie RP w Oslo, Sławomir Kowalski wyciągnął rękę do 150 polskich rodzin w celu udzielenia im pomocy, w związku ze sprawami o odebranie dzieci przez norweskie Barnevernet, czyli norweski Urząd Ochrony Praw Dziecka.

Zobacz też: Córka Jurka Owsiaka o swoich rodzicach! „Nauczyli nas, że w życiu trzeba mieć wrażliwość”

Źródło: onet.pl

Źródło zdjęcia: Twitter

Komentarze

Komentarze