Koronawirus opanował Polskę! Dlaczego WCIĄŻ NIE MA go na Podlasiu? AKTUALIZACJA!

Z dnia na dzień przybywa nowych przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce. We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że COVID-19 zabił już 5 osób, a ponad 200 jest nim zarażonych. Pojawia się jednak pewne pytanie. Dlaczego wciąż nie ma go na Podlasiu?

Koronawirus w Polsce

Koronawirusa zdiagnozowano jak dotąd we wszystkich województwach w Polsce – poza województwem podlaskim, gdzie oficjalnie nie ma ani jednej osoby zarażonej. Jak to możliwe? Internauci, jak zwykle, mają już kilka mniej lub bardziej zabawnych teorii…

Czytaj też: „Król sceny disco polo” ma KORONAWIRUSA? Trafił do izolatki!

Koronawirus
Pixabay

Podlasie obiektem żartów

Powodów, dla których na Podlasiu wciąż nie wykryto koronawirusa, może być wiele. Jedni uważają, że to wpływ czystego powietrza, w końcu Podlasie to tzw. Zielone Płuca Polski. Inni drwią, że mieszkańcy tego województwa piją dużo bimbru i to dlatego wciąż nie zachorowali. Są też tacy, którzy sądzą, że to zasługa kiepskiej komunikacji i tego, że skoro PKS nie dojeżdża do wielu miejscowości w Podlaskiem, to koronawirus także prędko tam nie dotrze…

W Orli się nie martwią.

Gepostet von Nienormalny Białystok am Dienstag, 17. März 2020

Prawda może być jednak zupełnie inna

Niestety, wiele wskazuje na to, że prawda leży gdzieś zupełnie indziej. Wiele osób podkreśla fakt, że jeszcze do niedawna w woj. podlaskim nie było laboratorium, w którym można by było na miejscu wykonywać testy na koronawirusa, a wszelkie otrzymane próbki wysyłano w tym celu do Warszawy. Dopiero w ubiegły weekend w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku uruchomiono laboratorium, w którym są wykonywane testy na obecność koronawirusa, więc zapewne pojawienie się w tym regionie COVID-19 to tylko kwestia czasu.

Koronawirus
Pexels

„W sobotę wykonaliśmy pierwsze trzy testy, ich wyniki były ujemne i potwierdziły je również inne laboratoria” – powiedział Paweł Buczko, zastępca dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku.

„W niedzielę przeprowadziliśmy kolejnych siedem testów, również ujemnych. Docelowo chcemy w stacji wykonywać 50 takich testów na dobę”.

Miejmy nadzieję, że choć to jedno województwo w Polsce będzie wolne od tej siejącej postrach choroby…

AKTUALIZACJA!

Jak informuje Podlaski Urząd Wojewódzki, w woj. podlaskim zanotowano właśnie PIERWSZY przypadek koronawirusa. Jest to mężczyzna w sile wieku, który jest hospitalizowany. Według nieoficjalnych informacji, jest to mieszkaniec powiatu białostockiego.

Czytaj też: Córka Przybylskiej DOBRZE SIĘ BAWI na kwarantannie? Wstrząsające zdjęcia!

Koronawirus
Pexels

Źródło: Fakt

Zdjęcia: Pixabay, Facebook, Pexels

Komentarze

Komentarze