„Ziarno” w TVP zmieni się w „Nasienie”? Komentarze po aferze z ks. Andrzejem Dębskim!

Ksiądz Andrzej Dębski to rzecznik kurii białostockiej, a także duchowny współpracujący z TVP, w tym także z kierowanym do dzieci programem „Ziarno”.

16 lipca 2022 r. „Gazeta Wyborcza” poinformowała o tym, że ks. Andrzej Dębski wysyłał obsceniczne wiadomości i propozycje seksualne do pewnej kobiety.

 

https://twitter.com/JerzyBilowicki/status/1548568152992550912

 

Na nagraniach, jakie posiada „Wyborcza” słyszymy na przykład „będę jeździł po Tobie jak po szmacie”, obiecywał też „Będziesz pierwszą kobietą w historii wyru**aną w gabinecie metropolity białostockiego”.

 

 

Po publikacji artykułu duchowny został zawieszony w pełnieniu dotychczasowych funkcji:

 

Kuria Metropolitalna Białostocka informuje, że w związku z ukazaniem się informacji medialnych dotyczących ks. Andrzeja Dębskiego, decyzją abp. Józefa Guzdka, metropolity białostockiego, został on natychmiast zawieszony w wykonywaniu powierzonych mu zadań w archidiecezji białostockiej.

– napisano na stronie archidiecezji.

 

Równie szybko zareagowała TVP Religia, która zakończyła współpracę z księdzem i wycofała z emisji programy z jego udziałem:

 

…decyduje o natychmiastowym zakończeniu współpracy przy programie Ziarno i innych produkcjach a także o wycofaniu z emisji odcinków Ziarna oraz wszelkich materiałów z jego udziałem

 

 

W sieci internauci nie kryli oburzenia kolejną seksaferą z udziałem księdza. Szczególnie, że w przypadku ks. Andrzeja Dębskiego była to osoba mająca także kontakt z dziećmi. Użytkownicy Twittera drwili, że teraz program „Ziarno” powinien nosić nazwę „Nasienie”.

 

Onegdaj „Ziarno”.
Obecnie „Nasienie” raczej.

 

Zmiana nazwy programu z „Ziarno” na „Nasienie” oraz zmiana godzin emisji na po 23-ciej i będzie OK! 😜

 

Sprawa księdza Dębskiego to kolejny przyczynek w kwestii likwidacji celibatu, który w kościele katolickim jest fikcją.

 

https://twitter.com/Yarunia/status/1548546166878617600

 

Komentarze

Komentarze