JESTEŚ W CIĄŻY i DOPADŁO CIĘ PRZEZIĘBIENIE! Oto sposób na to jak się dobrze leczyć!

Infekcje, na które wszyscy zapadamy w sezonie jesienno-zimowym, zwykle leczy się kilkoma podstawowymi preparatami. Jednak wiele z nich, tak lekarstw jak i ziół, jest przeciwwskazanych dla kobiet w ciąży. A zatem – czym się leczyć? Oto kilka podpowiedzi farmaceutki:

Czym leczyć katar w ciąży

Oczyszczać nos przy pomocy wody morskiej lub zestawu do płukania zatok, a także stosować inhalacje z solą fizjologiczną. Niewskazane są produkty z pseudoefedryną.

Czym leczyć kaszel w ciąży

Za bezpieczny w ciąży uważa się syrop z babki lancetowatej i prawoślazowy. Łagodzą one chrypkę, kaszel i stan zapalny, jednak należy zwracać uwagę na ich skład i unikać tych z etanolem. Można też sięgnąć po syrop homeopatyczny na kaszel suchy i mokry, jak również po taki na bazie wyciągu z czosnku, koncentratu z malin i czarnej porzeczki, z cynkiem, porostem islandzkim oraz witaminą C. Niewskazane są produkty z kodeiną i dekstrometorfanem.

Czym leczyć ból gardła

Skuteczne i bezpieczne są tabletki do ssania na bazie propolisu, miodu, z witaminą C, naturalnymi wyciągami np. z malin, dzikiej róży, z ekstraktem miętowym lub eukaliptusowym, z porostem islandzkim lub z laktoferyną. Za zgodą lekarza można stosować tabletki do ssania lub aerozol z benzydaminą. Unikajmy preparatów z cukrem, sztucznymi słodzikami, szałwią, tymiankiem i podbiałem.

Czym leczyć gorączkę

Głównie paracetamolem, bezpiecznym w każdym trymestrze. Przeciwwskazane w ciąży zaliczamy są metamizol sodowy i kwas acetylosalicylowy.

Domowe sposoby

  • płukanie gardła wodą z solą kuchenną i gliceryną (zwiększa lepkość roztworu i poprawi jego skuteczność)
  • płukanie gardła herbatą w szałwi (nie można jej pić!)
  • częste picie ciepłych napojów (woda z sokiem malinowym, woda z cytryną, miodem, i imbirem)
  • domowy syrop z cebuli.

 

Więcej na stronie http://euceryna.pl.

DS

Komentarze

Komentarze