Legginsy zakazane na uniwersytecie? Pewna matka się o to stara..

Legginsy, to popularny element garderoby, który skradł serca wielu kobietom. Niezależnie od wieku, panie często decydują się na ich ubieranie np. ze względu na wygodę. Okazuje się jednak, że te elastyczne spodnie mogą wywołać wiele zamieszania.

Maryann White skierowała list do amerykańskiej uczelni Notre Dame, w którym twierdzi, że legginsy powinny na zawsze zniknąć z przestrzeni uniwersytetu.

„Jestem po prostu wierzącą w Boga matką czterech synów z problemem, który tylko dziewczyny mogą rozwiązać: legginsy.” Kobieta zaznacza, że nie chce nikogo urazić, jednak niektóre stylizacje są zdecydowanie niedopuszczalne. W liście zwraca uwagę na sytuację, której doświadczyła podczas mszy świętej, na którą wybrała się grupa młodych kobiet. Wszystkie miały na sobie dopasowane i podkreślające kształty spodnie i skąpe t-shirty.

Opublikowany przez uniwersytecką gazetę list został bardzo mocno skrytykowany. Część urażonych pomysłem kobiety studentek zaczęło publikować w sieci zdjęcia i nagrania właśnie w tego typu garderobie.

Zobacz też: Biżuteria antykoncepcyjna? Przełom w zabezpieczeniu przed ciążą!

Z ust dziewczyn, które zdecydowały odpowiedzieć się matce możemy usłyszeć wypowiedzi typu: „To, że ubieram legginsy nie znaczy, że chcę seksualizować mój wizerunek, poza tym lubię ćwiczyć.”

 

Źródło: aol
Źródło zdjęcia: pixabay

Komentarze

Komentarze