Lego Friends dla przedszkolaka. Jakie wybrać?

Gdy nasze dziecko wyjdzie już z etapu klocków Lego Duplo, najczęściej kupujemy klocki Lego Friends.

Na początku dzieci potrzebują pomocy rodziców, by nauczyć się jak korzystać z instrukcji składania. Z czasem jednak prostsze modele mogą złożyć samodzielnie i dzięki temu rozwijać swoje umiejętności manualne a także wyobraźnię przestrzenną.

Jeśli więc chcemy kupić Lego dla przedszkolaka do samodzielnego złożenia, najlepiej wybrać niewielkie modele. Jeśli klocki będą „duże” i tym samym ich składanie zajmie godzinę czy dwie, to maluch może się zniechęcić.

Oto proponowane modele dla przedszkolaków.

fot. https://www.taniaksiazka.pl/

 

LEGO Friends Przygoda na kocim placu zabaw

LEGO Friends Przygoda na kocim placu zabaw za 37,71 zł. to zestaw dla miłośników kotków. Znajdziemy tu bowiem dwa sympatyczne kotki, dwie figurki, a do zbudowania jest plac zabaw dla kotów z drapakami, zjeżdżalnią czy rybami na wędce.

Ten zestaw przeznaczono dla dzieci w wieku 5+ i jest dosyć prosty do złożenia. Pięcioletnie dziecko, nie powinno mieć większych problemów ze złożeniem tych klocków.

fot. https://www.taniaksiazka.pl/

 

LEGO Friends Mobilna piekarnia

LEGO Friends Mobilna piekarnia za 36,79 zł. to zestaw dla dzieci w wieku 6+. Jest to auto typu food truck z kawą i ciastkami. Po za tym są tu dwa ludziki, piesek i figurka rogalika a la croissant.

Ten zestaw jest nieco trudniejszy, bo przy składaniu auta trzeba je też obracać do góry nogami i poszczególne części przypinać po odpowiednich stronach.

Przy budowaniu Mobilnej piekarni mały przedszkolak może potrzebować pomocy rodzica, jednak już 6-7-letnie dziecko może sobie samo poradzić.

 

fot. dzieckoifigura.pl

 


WSPÓŁPRACA BARTEROWA

Komentarze

Komentarze