Lodówka z zamrażalnikiem do 35 dB – który model wybrać?

Lodówka to sprzęt, który pracuje przez cały czas. Dlatego decydując się na nowy model, warto wybrać taką, która działa możliwie jak najdyskretniej. Wiele osób ma salon połączony z aneksem kuchennym – głośne sprzęty mogą wtedy utrudniać relaks, pracę czy przyjmowanie gości. Zobacz, jak wybrać lodówkę z zamrażalnikiem, która generuje hałas maksymalnie 35 dB!

Dlaczego warto wybrać cichą lodówkę?

Cicha lodówka to konieczność, gdy masz kuchnię połączoną z salonem lub umiejscowioną blisko sypialni. Jeśli masz lekki sen, problemy z zasypianiem lub po prostu jesteś wrażliwy na uporczywe dźwięki, praca lodówki może wiązać się dla ciebie z dyskomfortem. Oczywiście, im większe mieszkanie i więcej zamykanych drzwi, tym działanie sprzętów będzie mniej dotkliwe – dźwięki zostaną odpowiednio po drodze wytłumione.

Dlaczego lodówka działa głośno?

Nie zawsze jest to wina konkretnego sprzętu. Może się okazać, że masz do czynienia z awarią – zwłaszcza, jeśli hałas ci wcześniej nie dokuczał. Wymiana lodówki na nową to okazja do zażegnania potencjalnych usterek, a wybór odpowiednio żywotnego modelu może przełożyć się na kolejne lata spokoju i ciszy!

Najczęściej głośne działanie lodówki związane jest z problemami z wentylatorem – ale winna może być na przykład też wbudowana kostkarka lub zużyta sprężarka.

Jak wybrać cichą lodówkę?

Nowoczesne lodówki, wyposażone w silnik inwerterowy, który sprawia, że sprzęt działa ciszej. Ale oprócz rodzaju silnika, szukając odpowiedniego modelu, powinieneś rozważyć inne istotne parametry:

 • klasa emisji hałasu;
 • poziom generowanego hałasu (w dB).

Nie możesz pominąć też innych elementów, które przekładają się na to, czy będziesz zadowolony z wybranego sprzętu:

 • pojemność lodówki;
 • jej wymiary zewnętrzne;
 • klasa energetyczna;
 • dodatkowe funkcje;
 • No Frost;
 • zastosowane technologie ułatwiające zachowanie świeżości;
 • łatwe dostosowywanie wnętrza do swoich potrzeb;
 • design urządzenia pasujący do wystroju wnętrza.

Nie zapomnij o tym, że najpierw musisz określić, czy szukasz lodówki do zabudowy, czy wolnostojącej.

Polecane ciche lodówki do 35 dB

Jeśli chcesz kupić cichą lodówkę, musisz liczyć się z odpowiednimi wydatkami. Pamiętaj, że to zwykle dopracowane, innowacyjne sprzęty. Dobrze założyć budżet ok. 3000 zł, jeśli szukasz tradycyjnego modelu chłodziarki z zamrażalnikiem. Zobacz, które urządzenia warto kupić!

 • SAMSUNG Bespoke RB38A6B2E22/EF – świetnie oceniana i zachwycająca pod względem wizualnym lodówka uznanego producenta. Pojemność chłodziarki to 276 l, a zamrażarki 114 l. Zwróć uwagę na nową technologie SpaceMax – zapewnia ona więcej przestrzeni w środku urządzenia, bez zwiększania jego wymiarów zewnętrznych. Przydatne będą także funkcje szybkiego chłodzenia i zamrażania Power Cool i Power Freeze. Lodówki z tej linii możesz zaprojektować tak, by świetnie pasowały do twojej kuchni, wybierając spośród różnych wariantów wykończenia.
 • WHIRLPOOL W7X 93A K 1 – marka znana przede wszystkim z technologii Szósty Zmysł. Znajdziesz ją także w tym modelu! Sprzęt cały czas monitoruje wahania temperatury i gdy zostaną one wykryte – szybko przywraca równowagę, by przechowywane produkty dłużej zachowywały świeżość. Znajdziesz tu również funkcje Fast cooling i Fast freezing, by szybko móc chłodzić lub zamrozić. Chłodziarka ma pojemność 263 l, a zamrażarka 104 l.
 • LG GBB72MCEGN – model ten zbiera wiele pozytywnych recenzji użytkowników. Pojemność chłodziarki to 277 l, zamrażarki – 107 l. Świetnie zaprojektowany sprzęt to nie tylko atrakcyjny wygląd, ale szereg dopracowanych innowacji. Na pewno przypadnie ci do gustu technologia NatureFRESH, dzięki której żywność przechowywana w lodówce na dłużej pozostanie świeża. Zwróć też uwagę na DoorCooling+ – odpowiednie otwory wentylacyjne z przodu lodówki pozwalają utrzymać optymalną temperaturę chłodzenia.

Przeglądaj lodówki z zamrażalnikiem w sklepie MediaMarkt, zaznaczając odpowiednie filtry – dzięki temu od razu będziesz wiedzieć, które modele pracują bardzo cicho. Dzięki temu szybciej wybierzesz idealny sprzęt do kuchni!

 


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Komentarze

Komentarze