Łóżka piętrowe dla dzieci – poznaj argumenty za i przeciw

Im więcej dzieci, tym więcej radości w domu. Niestety mieszkania nie rosną wraz z powiększaniem się rodziny. Jeśli jesteś rodzicem przynajmniej dwójki dzieciaków, pewnie zdarzyło Ci się już poszukiwać sprytnych rozwiązań do sypialni maluchów. Praktyczne porady przydają się szczególnie wtedy, gdy do dyspozycji masz tylko jeden pokój, a chcesz, aby każde z Twoich pociech czuło się komfortowo w swojej przestrzeni. Jedną z ponadczasowych propozycji do niewielkich metraży jest łóżko dziecięce piętrowe. Dowiedz się, czy warto w nie zainwestować!

Łóżko dziecięce piętrowe – dlaczego to dobry pomysł?

Łóżka piętrowe młodzieżowe oraz dziecięce cieszą się od lat niegasnącą popularnością. Nic w tym dziwnego. W przypadku wielodzietnych rodzin okazują się wręcz nieocenione. Dlaczego cieszą się aż takim uznaniem?

 

zdjęcie ilustracyjne – unsplash

 

Po pierwsze: oszczędzają przestrzeń

Niewątpliwie, jedną z podstawowych zalet mebli piętrowych jest to, że sprawdzają się świetnie na przestrzeniach o małym metrażu. Zagospodarowanie przestrzeni o wielkości jednego łóżka zapewnia Ci dwa, a nawet trzy miejsca do spania – zależnie od wybranego modelu.

Z tego względu, łóżka piętrowe dla dzieci często ustawiane są w hotelach, schroniskach młodzieżowych oraz domkach letniskowych. Z powodzeniem sprawdzają się w małych mieszkaniach o niewystarczającej ilości pokojów. Modele ze wbudowanym biurkiem zamiast dodatkowej przestrzeni to spania to super pomysł na oszczędność miejsca w pokoju jedynaka.

 

Po drugie: zachwycają dzieci

Nie ma co ukrywać, że dzieciaki wprost uwielbiają łóżka piętrowe. Ich nietypowa konstrukcja rozbudza wyobraźnie maluchów i sprawia, że zwykły mebel staje się nagle niezdobytą twierdzą lub domem czarownicy. A to sekret sprytnych rodziców! Piętrowe łóżko zachęca najmłodszych do spędzenia czasu na zabawach i ułatwia rodzicom zaprowadzenie pociech do spania.

 

Po trzecie: są niedrogie

Łóżko piętrowe to w zasadzie, dwa, a nawet trzy łóżka w cenie jednego. To świetny pomysł na oszczędzenie pieniędzy, przy aranżowaniu pokoju dziecięcego. Biorąc pod uwagę mnogość wydatków młodych rodzin, to nie byle co! W dodatku ramę możesz sprzedać, gdy Twoje dzieci podrosną.

 

Co może stanowić problem przy użytkowaniu łóżka piętrowego?

Pierwszą rzecz, o jaką obawiają się rodzice, jest bezpieczeństwo. Obowiązkowym elementem są barierki ochronne, których szczególnie nie powinno zabraknąć na górnym poziomie. Warto zwrócić uwagę również na drabinkę. Dobrze, jeśli jest ona na stałe przymocowana do brzegu łóżka. Wówczas nie suwa się i zapewnia większą stabilność.

Kolejnym aspektem jest waga ramy – nie powinna być zbyt niska, aby łóżko pozostawało niewywrotne, nawet przy harcach najmłodszych. Jeśli wybrany model spełnia te warunki, to nie powinien stwarzać zagrożenia dla maluchów. W poszukiwaniu odpowiedniego projektu sprawdź bezpieczne łóżka piętrowe dla dzieci na Interbeds.

Inne obawy rodziców dotyczą zazwyczaj kwestii wieku i wzrostu juniorów – czy łóżko piętrowe jest dobrą inwestycją, skoro za jakiś czas dzieci z niego wyrosną? Dobrym rozwiązaniem tej kwestii jest późniejsze odsprzedanie łóżka na rynku wtórnym, aby odzyskać przynajmniej część inwestycji. Piętrowe konstrukcje cieszą się na tyle dużą popularnością, że z pewnością znajdą się zainteresowani.

Meble do pokoju dziecięcego warto zamawiać od wyspecjalizowanych sprzedawców. Sprawdź ofertę sklepów internetowych, takich jak Interbeds i spraw radość swoim pociechom. Spraw im wymarzone łóżko piętrowe!

 


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

 

Komentarze

Komentarze