Ma ZBAWIENNY WPŁYW NA SKÓRĘ ORAZ POPRAWIA KRĄŻENIE. Czy zażywasz kąpieli z dodatkiem…?

Od dawna znane są zbawienne właściwości klimatu nadmorskiego na nasze zdrowie. Chcąc zachować witalność i piękną skórę zawsze do kąpieli dodawaj…

Bogata w związki mineralne łączy szereg właściwości pielęgnacyjnych oraz zdrowotnych. Zawiera potas i sód, które działają drenująco na skórę. Co zatem dodawać do kąpieli?

 

Zażywanie systematycznych kąpieli z dodatkiem soli morskiej to łatwe wspomaganie kuracji antycellulitowej oraz poprawa krążenia. Sól morska przyśpiesza usuwanie toksyn z organizmu, a nawet wspomaga odchudzanie. Bierze czynny udział w odbudowie komórek skóry i prawidłowo ją nawilża.

Kąpiel z dodatkiem soli morskiej to również odprężenie dla umysłu. Pod wpływem ciepła sól rozpuszcza się, uwalniając drogocenne związki. Sól morska zmiękcza twardą wodę, zapobiegając w ten sposób przesuszeniu skóry.

 

ZOBACZ TEŻ:Czy SZLABAN motywuje dziecko do poprawy zachowania? WYNIK BADAŃ CIĘ ZASKOCZY

 

Sól działa przeciwzapalnie i antyseptycznie, dlatego działa wspomagająco przy takich chorobach jak: trądzik, łupież, łuszczyca i egzema. Oczywiście dla pewności zawsze warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym leczenie.

Do kąpieli możesz również dodawać:

miód i mleko (nawilżająco)

krochmal (łagodzi podrażnienia)

mieszanka ziół ( rumianek, melisa, lawenda, fiołek trójbarwny)

cytrusy (działają orzeźwiająco )

olejki eteryczne do kąpieli (np.olejek lawendowy, rumiankowy, geraniowy, neroli)

 

 

Źródło:freshnatural/ pixabay

Komentarze

Komentarze