Czy SZLABAN motywuje dziecko do poprawy zachowania? WYNIK BADAŃ CIĘ ZASKOCZY

Czy szlaban na rower albo piłkę to sposób na poprawę zachowania?

W rozwoju intelektualnym dziecka kluczową rolę odgrywa ciało. Ruch fizyczny zwiększa możliwości poznawcze mózgu i jest kluczem do edukacji. Niestety nie ma to zastosowania w systemie edukacji szkolnej, ponieważ brak wystarczającego ruchu w szkole wpływa niekorzystnie na rozwój możliwości poznawczych dziecka.

 

Jeżeli wyznaczasz zatem szlaban na rower czy inny sport to wyrządzasz dziecku krzywdę. Nie należy pozbawiać go ruchu, ponieważ jest to naturalna i prawidłowa droga rozwoju.Wszelka aktywność fizyczna poprawia uczenie się, kreatywność, radzenie sobie ze stresem czy przyjmowanie porażek.

 

Oczywiście ograniczenie dziecku urządzeń elektronicznych może być formą szlabanu i jest to niekiedy konieczne. Wcześniej jednak rozmawiaj o emocjach i ich konsekwencjach oraz tłumacz w prosty sposób dziecku co jest dobre, a co złe. Pożądane zachowania kształtuj poprzez dawanie przykładu. Poświęcaj czas dziecku nie tylko, gdy jest niegrzeczne, ponieważ uczysz go wtedy, że uwagę rodzica zdobywa się złym zachowaniem.

 

ZOBACZ TEŻ:Składasz wniosek 500+ ? UWAŻAJ NA INTERNETOWYCH OSZUSTÓW!

 

Pamiętaj, że rozwój intelektualny jest ściśle powiązany z ruchem fizycznym. Badania naukowe wykazują ważność tych reguł również w przypadku nadpobudliwości czy agresji u dziecka.

 

Źródło:mariolakurczynska/ pixabay

Komentarze

Komentarze