Dziecko i Figura

Główna

Magda Mołek o STRAJKU POLSKICH NAUCZYCIELI! Zgadzacie się z JEJ WYPOWIEDZIĄ?

Magda Mołek to polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna, znana przede wszystkim z prowadzenia programu „Dzień Dobry TVN”. Ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Wrocławskim. Związana była także z telewizją TVP. Prowadziła programy takie jak: Kawa czy herbata, Spełniamy marzenia.

W związku z panującym strajkiem polskich nauczycieli dziennikarka Magda Mołek postanowiła odnieść się do całej sytuacji i wyrazić swoje zdanie.

Popieram nauczycieli, bo przyglądam się temu zawodowi jako mama drugoklasisty i jako osoba, która w najbliższej rodzinie ich ma. Bo widzę ile trzeba mieć miłości, pasji i cierpliwości, by nim być – napisała w mediach społecznościowych znana dziennikarka.

Oprócz tego postanowiła odnieść się do przeszłości i wspomnieć swoją nauczycielkę Jadwigę Kołodziejczyk. Okazuje się, że Magda Mołek darzy nauczycielkę ogromnym szacunkiem i sympatią.

Bo wiem, jaki wpływ miała na moje wybory moja nauczycielka z podstawówki, pani Jadwiga Kołodziejczyk, której mądrości i dalekowzroczności zawdzięczam swój rozwój. Bo to, kim będą nasze dzieci zależy też od nich. W końcu też dlatego, że godność to jedna z najświętszych dla mnie wartości. A Oni, Nauczyciele, tak jak my wszyscy, pragną godnego życia – dodała Mołek.

Obserwujący odpowiedzieli na aktywność Magdy Mołek. Wśród komentujących znaleźli się również nauczyciele.

Dziś strajkowałam bo kocham moją pracę i uwielbiam moich uczniów chce lepszej edukacji i szacunku dla tego co robimy pozdrawiam – napisała jedna z fanek.

Inna z pań zwróciła uwagę na to, że podobnie jak przedstawiciele innych zawodów nauczyciele również mają prawo do strajku.

Lot strajkował, pielęgniarki, lekarze, górnicy, mamy dzieci niepełnosprawnych, dlaczego nie NAUCZYCIELE? Wszystkim nam się należy godna zapłata za pracę, nie potrzebujemy kiełbasy wyborczej, potrzeba nam godnej zapłaty za pracę, żeby utrzymać rodzinę, wysłać do dobrej szkoły, zapewnić fajne wakacje i dodatkowe zajęcia – dodała druga obserwująca.

Zobacz też: To jest z jednej strony mocna rzecz. Z drugiej pokazuje jaką bohaterką jest kobieta! ZOBACZ jak wygląda rozwarcie podczas … porodu!

  
Wyżej