Majorka otwiera się na turystów! „Ma być tegorocznym HITEM!”

Czy Majorka będzie głównym celem turystycznym tego lata? Po otwarciu granic, to właśnie ta malownicza hiszpańska wyspa może się cieszyć największym napływem turystów z całego świata!

Majorka odmraża turystykę

Jak donosi serwis EuroWeekly, władze Majorki podjęły już pierwsze kroki, żeby zachęcić ludzi z całego świata do przyjeżdżania na tę piękną wyspę. Jak pokazują liczne analizy, to właśnie Majorka ma być wyspą, która najszybciej odmrozi w Europie swoją turystyczną branżę.

Tylko tam, gdzie jest bezpiecznie

Oczywiście, zanim do Majorki napłynie pierwsza fala turystów, właściciele tamtejszych hoteli i punktów noclegowych, będą musieli zrobić wszystko, żeby zapewnić swoim gościom nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo.

Czytaj też: Włochy RATUJĄ wakacje 2020! Chcą zainstalować na plażach…

Majorka
Pixabay

Czy inne kraje także otworzą się na przyjazd turystów?

Zdaniem prezesa biura podróży TUI Friedricha Jouhssena, wyjazdy będą możliwe tylko w miejsca, w których jest bezpiecznie.

„Opracowaliśmy system oceny pod względem zdrowotnym dla wszystkich kierunków wakacyjnych i będziemy oferować wyjazdy tylko tam, gdzie jest bezpiecznie. Na pierwszym miejscu jest Majorka” – mówi prezes biura podróży TUI Friedrich Jouhssen.

Hotele zostały już otwarte

W weekend 9-10 maja hotele na Majorce otworzyły się po dwumiesięcznej przerwie. Zaczęły też częściowo pracować niektóre restauracje i bary.

Jak donosi „Rzeczpospolita”, do sezonu dobrze przygotowane są również Grecja, Cypr, Bułgaria, Austria i Dania.

Czytaj też: Zagraniczne wakacje? O tych kierunkach MOŻESZ JUŻ ZAPOMNIEĆ!

Majorka
Pixabay

Źródło: Rzeczpospolita

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze