„Mały Bohater”. Uczeń podstawówki uratował swoją mamę!

Uczeń podstawówki w Sikorzu (mazowieckie) uratował swoją mamę. Chłopiec został wyróżniony przez policję dyplomem „Mały Bohater”.

Mikołaj chodzi do czwartej klasy szkoły podstawowej. Feralnego dnia był sam z mamą w domu. Nagle kobieta straciła przytomność.

 

fot. mazowiecka.policja.gov.pl

 

Na szczęście chłopiec wiedział, co robić i zachował zimną krew.

 

Chłopiec nie wpadł w panikę, lecz od razu zaczął działać. Zadzwonił pod numer alarmowy, a następnie krok po kroku postępował z instrukcjami operatora. Pomimo bardzo stresującej sytuacji potrafił podać wszystkie potrzebne informacje i zapewnić pomoc mamie do czasu przyjazdu pogotowia.

– informuje mazowiecka policja.

 

Po tym zdarzeniu, w szkole Mikołaja zorganizowano apel, na którym podkreślono wagę znajomości numeru alarmowego 112. Mówiono też o tym, jak trzeba się zachować w różnych niebezpiecznych sytuacjach.

 

Chłopiec otrzymał dyplom „Małego Bohatera” oraz upominek, który w imieniu Komendy Miejskiej Policji w Płocku przekazał asp. Marcin Korytowski. Funkcjonariusz podkreślił, jak ważna jest znajomość numeru alarmowego oraz opanowanie i spokój podczas udzielania pomocy.

 

Zarówno dyplom jak i upominek w postaci misia mają charakter symboliczny. Najważniejsze bowiem, że chłopiec odpowiednio zachował się w stresującej sytuacji i dzięki temu uratował swoją mamę.

 

fot. mazowiecka.policja.gov.pl

 

źródło/cytaty: mazowiecka.policja.gov.pl

Komentarze

Komentarze