Marcelina Zawadzka przerwała milczenie! Poznaj oświadczenie gwiazdy dot. wyłudzeń podatkowych!

Marcelina Zawadzka (31 l.) to modelka i prezenterka, Miss Polonia 2011.

Od 2015 roku Marcelina Zawadzka pracuje w Telewizji Polskiej i dała się poznać jako sympatyczna prowadząca Pytanie Na Śniadanie a także wielu innych programów czy koncertów firmowanych przez TVP.

Teraz jednak na karierę Marcelin padł cień. W mediach pojawiły się doniesienia, że prezenterka zamieszana była w wyłudzenia podatków na kwotę niemal 58 milionów złotych.

Jak informuje Fakt, sędzia Edyta Janiszewska rzeczniczka Sądu Okręgowego w Kaliszu powiedziała:

 

Jeżeli chodzi o zarzuty wobec pani Marceliny Z. to jest to: uszczuplenie w podatku VAT, przyjęcie faktury i rozliczenie oraz pranie brudnych pieniędzy. Przyznaje się ona do dwóch czynów, tj. uszczuplenia podatku i przyjęcia i wystawienia faktur.

 

Marcelina Zawadzka przez długi czas nie komentowała tej sprawy, teraz jednak wydała oświadczenie. Na instagramie zapewnia, że jeśli doszło do jakiejś nieprawidłowości, to prezenterka nie działała celowo:

 

Ta sprawa miała miejsce w 2017 roku. Chcę was zapewnić, że nie dokonałam świadomie jakiejkolwiek czynności, która byłaby sprzeczna z prawem. Od wielu lat funkcjonuję w podobny sposób i zawsze robię to uczciwie, co jest bardzo ważne dla mnie, dla was i osób, z którymi współpracuję. W tej chwili sąd wyjaśnia czy określone działania prowadzone przez osoby trzecie (w tym przypadku księgowych) stanowią naruszenie przepisów podatkowych. Dotyczą one potencjalnych nieprawidłowości, które – nawet jeżeli wystąpiły, co jest obecnie weryfikowane – nie były popełnione przeze mnie celowo.

 

Jednocześnie Marcelina stanowczo zaprzecza, by brała udział w przestępczym procederze:

 

W mediach pojawiły się twierdzenia łączące mnie z poważnymi zarzutami i chcę im jednoznacznie zaprzeczyć. Nie uczestniczyłam w tzw. „praniu pieniędzy”, „tworzeniu karuzeli VAT”, nie ukradłam ani złotówki, a tym bardziej „58 mln złotych”.

 

Co ciekawe, pod tym postem nie ma możliwości zamieszczania komentarzy.

 

Zobacz też: Tomasz Kammel: „Gdyby nie TO zdjęcie, w życiu bym im nie uwierzył w te bezeceństwa!”

 

 

 

Komentarze

Komentarze