Martyna Wojciechowska rozpoczyna budowę. Cudowna inicjatywa! – cieszą się fanki.

47-letnia Martyna Wojciechowska to kobieta zaangażowana w wiele projektów. Od 2009 roku jest prowadzącą program „Kobieta na krańcu świata”, założyła fundację UNAWEZA, prowadzi też kanał na YouTube pt. „Dalej”.

Po koniec sierpnia 2022 r. podróżniczka zaskoczyła wiadomością, że zawiesza swoją karierę w telewizji. Napisała wtedy, że chce się skupić przede wszystkim na swojej rodzinie:

 

W życiu są rzeczy ważne i ważniejsze. Dla mnie zawsze najważniejsi byli moi bliscy, to był czas, żeby się na nich skupić, dać im całą swoją obecność i uwagę.

 

Dziś jednak okazało się, że nie tylko o rodzinę chodzi, ale też o zupełnie inny, nowy projekt.

 

https://www.facebook.com/martyna.world/

 

Otóż Martyna Wojciechowska poinformowała, że buduje dom i będzie to spora inwestycja. Ma to być bowiem lokum dla co najmniej kilkunastu osób: szóstki kobiet oraz ich dzieci. Nie będzie to jednak żaden nowy format telewizyjny, a działalność społeczna:

 

Razem z Fundacją po DRUGIE rozpoczynamy budowę DOMU DLA NASTOLETNICH MAM I ICH DZIECI na warszawskim Ursynowie. (…)

 

Będzie tu mogło zamieszkać sześć mam z maluchami. Każda będzie miała swój pokój i własną przestrzeń. Do tego wspólny ogródek i plac zabaw.

– napisała Martyna.

 

O tym, jak bardzo jest to potrzebna inicjatywa świadczą komentarze internautek. Pod postem podróżniczki pojawiło się wiele osobistych historii kobiet, które zostały matkami jako nastolatki:

 

Świetne urodziłam syna mając 17 lat… Stoczyłam ciężką walkę o bycie jego mamą, dziś mój syn ma już 17 lat i uważam, że to mega potrzebna inicjatywa ❤️❤️❤️

 

Wspaniałe! Sama urodziłam syna w wieku 16 lat, na szczęście mam wspaniałych rodziców, którzy byli rodzina zastępcza dla mego syna do ukończenia moich 18 urodzin. Niestety wiele dziewczyn nie ma tego szczęścia. Otoczenie, spokój i akceptacja jest bardzo ważna do rozwoju, ukończenia szkoły, znalezienia pracy. Powodzenia ❤

 

Piękna i potrzebana inicjatywa. Sama urodziłam jako nastolatka, na szczęście miałam wsparcie rodziny. Jednak doskonale wiem jakie to wyzwanie zostać mamą w tak młodym wieku🥰

– pisały internautki.

 

Pojawiały się też głosy, że przede wszystkim trzeba postawić na edukację nastolatków, by ciąża nie była skutkiem „wpadki”.

 

>>>Edyta Górniak nie zamierza szukać szczęścia w parze. „To już przestarzałe przekonanie”

 

Komentarze

Komentarze