Dziecko i Figura

Główna

Masz TĘ ROŚLINĘ DONICZKOWĄ W DOMU? Ma ona ZBAWIENNY WPŁYW na twoje zdrowie!

rośliny doniczkowe, Sansewieria, Sansewieria właściwości zdrowotne

Rośliny doniczkowe to nie tylko element ozdobny naszego mieszkania. Okazuje się, że mogą one chronić nasz organizm przed toksynami, poprawiać jakość snu, wpływać na nasz stan psychiczny. Warto je hodować, chociażby dlatego, że wytwarzają niezbędny dla człowieka tlen!

Czy wiesz, jaką roślinę doniczkową warto mieć w mieszkaniu? Zobacz, jak ogromny wpływ ma ona na twoje zdrowie.

Sansewieria

Nocą, gdy śpimy, wytwarza niezbędny dla naszego organizmu tlen. W dzień, pochłania dwutlenek węgla. Chroni nas przed szkodliwymi substancjami, oczyszcza powietrze z formaldehydu, toksycznej substancji, którą możemy znaleźć w dymie papierosowym, dywanach, oraz w opakowaniach i przedmiotach plastikowych.

Sansewieria należy do roślin, które przez cały rok powinny być trzymane w pomieszczeniu – nie należy wystawiać jej latem do ogrodu czy na taras. Nie straszne jej wysokie temperatury latem, jednak zimą nie powinna stać w pomieszczeniu, gdzie temperatura spada poniżej 15 stopni C (najlepsza temperatura zimą to około 18 stopni C). Jeśli jest zbyt zimno i do tego wilgotno sansewieria może zacząć gnić – możemy przeczytać na stronie leroymerlin.pl

Sansewieria usuwa również z powietrza benzen- rakotwórczy i toksyczny związek, który znajdujemy w lakierach i klejach. Jego nadmiar w powietrzu, może skutkować bólem głowy, nieodpowiednim dotlenieniem mózgu, zmiennością nastroju.

Jeśli nadal jej nie masz, koniecznie wybierz się do kwiaciarni!

Sansewieria, rośliny doniczkowe, Sansewieria właściwości zdrowotne

Zobacz też: Ta roślina sprawia po prostu cuda!

Źródło: leroymerlin.pl, Youtube

Źródło zdjęcia:Youtube, pixabay.com

 

  
Wyżej