Dziecko i Figura

Główna

Ta roślina sprawia po prostu cuda!

Imbir należy do grona najstarszych i najbardziej cenionych roślin przyprawowych. W Azji, skąd przywędrował do Europy, doceniany jest od tysięcy lat. Jego znakiem rozpoznawczym jest wyrazisty aromat i ostry smak. Wystarczy zaledwie odrobina, by wzmocnić smak potrawy. Swoją ogromną popularność w niemal wszystkich zakątkach świata imbir zawdzięcza przed wszystkim właściwościom zdrowotnym. Najnowsze badania wykazały, że jest on bogatym źródłem antyoksydantów i ma silne działanie antynowotworowe, zwłaszcza w połączeniu z naturalnym miodem. 
W jakich dolegliwościach pomoże imbir? 

Migreny 

Zmagasz się z uporczywymi migrenowymi bólami głowy i nie wiesz, jak wyeliminować towarzyszące im mdłości? Sięgnij po leczniczy imbir. Z pewnością szybko odczujesz ulgę.

Dolegliwości żołądkowo-jelitowe 

Imbir reguluje pracę woreczka żółciowego, przeciwdziała wzdęciom i ma właściwości rozkurczowe. Warto sięgać po przyrządzany na jego bazie napar. Pomoże strawić ciężkie posiłki.

Krążenie i stawy 

Imbir rozrzedza krew podobnie jak aspiryna, ale przy tym nie drażni żołądka. Warto go więc stosować w profilaktyce zakrzepicy. Ma też działanie rozgrzewające stawy oraz mięśnie.

Przeziębienie i grypa 

Imbir posiada właściwości odkażające i przeciwkaszlowe, działa też przeciwzapalnie. W razie choroby pomocne będą imbirowe napary i inhalacje.

Choroba lokomocyjna 

Żucie plasterka imbiru dwadzieścia minut przed podróżą pozwoli uniknąć mdłości. W aptece są też dostępne preparaty z imbirem.

jsk/interia.pl
  
Wyżej