Masz zły czas? Oto cztery sposoby na stres!

Jesień to pora roku, podczas której większość z nas ma symptomy chandry czy nawet depresji. Niektórzy całe dnie mogliby spędzić w łóżku z gorącą czekoladą i książką.

Niewielu jednak wie, że istnieje kilka domowych sposobów na to, aby walczyć ze złym samopoczuciem. Oto kilka rad, z których warto skorzystać, po to aby poczuć się lepiej i się zrelaksować.

  1. Wdychaj olejki eteryczne i rozpal aromatyczne świece. Nic tak nie działa na zmysł węchu, jak piękny zapach rozchodzący się po całym domu. Stan napięcia rozładowują olejki lawendowe i trawy cytrynowej. Aromaty te można dodawać do wody znajdującej się w ceramicznym kominku lub do kąpieli.

 

  1. Pij herbatki ziołowe. O tym, że gorąca herbatka ziołowa jest dobra na stres wiedziały już nasze babki. Zbawienny wpływ tu ma melisa, dziurawiec czy korzeń kozłka lekarskiego. Pamiętać należy jednak, że działanie ziół można odczuć dopiero po 3 dniach regularnego stosowania.

 

  1. Ćwicz! Ćwiczenia znacznie rozluźniają mięśnie. Udowodniono, że już dziesięć minut ćwiczeń na dzień znacznie poprawia samopoczucie. Podobny wpływ na stan psychiczny ma spacer czy poranny jogging.

 

  1. Unormuj oddech! Odpręż swoje ciało za sprawą technik prawidłowego oddychania, dzięki którym jak w przypadku ćwiczeń fizycznych mięśnie się rozluźniają. Ćwiczenia na poprawny oddech znajdziesz w licznych źródłach.

Komentarze

Komentarze