Mężczyzno, chcesz żyć dłużej ? Musisz się ożenić !

Koniec z wykręcaniem się przed ożenkiem. Czas podjąć męską decyzję lub docenić to, co masz czyli swoją żonę. Naukowcy dowiedli, że małżeństwo wydłuża życie mężczyzn.

Wsparcie emocjonalne

Kobiety zwykle wspierają swoich mężów. Starają się ich zrozumieć. A to ważne dla kondycji psychicznej i dla zdrowia. Panowie od innych osób nie otrzymują takiego wsparcia emocjonalnego.

Bliskość w sypialni

Regularne życie seksualne wpływa nie tylko na naszą psychikę, ale i na stan zdrowia. Poprawia się odporność organizmu. Mężczyźni, którzy regularnie kochają się z żonami, nie mają problemów z prostatą. Ponad to miłości fizycznej towarzysza hormony szczęścia i poprawia się nastrój.

Domowa kuchnia

Jedzenie fast foodów nie jest dobrym pomysłem. Kawalerowie korzystają z nich bo nie mają domowych obiadów. Żonaci raczej jedzą w domu. A to oznacza zdrowy sposób odżywiania.

Zdrowa psychika

Mężczyźni, którzy są żonaci rzadziej chorują na depresję. Jeśli jednak związek jest toksyczny to łatwiej o stany lękowe i depresje. W zdrowym małżeństwie mężczyzna jest pogodny i nie ma zaburzeń psychicznych.

Długie życie

Naukowcy z Harvardu twierdzą, że żonaci mężczyźni żyją średnio o 5-7 lat dłużej od swoich rówieśników, którzy są singlami.

Walka z nowotworem

Mężczyźni, którzy zachorują na raka a są w związku małżeńskim, mają w sobie więcej siły i motywacji do walki o zdrowie. Znacznie wcześniej trafiają do specjalistów. Zwykle do wizyty namawia żona, która czuwa nad zdrowiem męża.

źródło: ohme.pl

zdjęcie: pexels.com

Komentarze

Komentarze