Dziecko i Figura

Główna

„Miała na sobie stringi z koronką!”- TO JEDNO ZDANIE WYSTARCZYŁO, by uniewinnić gwałciciela!

To nie jest zgoda, ThisIsNotConsent, protest kobiet w Internecie

Rozprawa sądowa, która odbywała się w Irlandii i dotyczyła gwałtu na 17-letniej dziewczynie, stała się powodem do dyskusji i protestów kobiet na całym świecie. Wystarczyło tylko jedno zdanie wypowiedziane przez obrońcę- „Trzeba wziąć pod uwagę to, jak była ubrana. Miała na sobie stringi z koronką”, aby uniewinnić gwałciciela. Kobiety manifestują swój sprzeciw wobec decyzji sądu i publikują zdjęcia swojej bielizny w Internecie.

Adwokat oskarżonego dowodził, że poszkodowana sama dążyła do odbycia stosunku, ponieważ w dniu, w którym doszło do rzekomego gwałtu miała na sobie seksowną, koronkową bieliznę. Stringi zostały przedstawione jako dowód przed ławą przysięgłych oraz sądem.

Kobiety na całym świecie czują się zbulwersowane tym co się stało. W mediach społecznościowych pod hasztagiem #ThisIsNotConsent (To nie jest zgoda – red.) kobiety publikują zdjęcia swoich majtek oraz staników jako znak protestu wobec wypowiedzianych przez adwokata słów.

Pokazywanie tutaj pary stringów może wydawać się zawstydzające…. Jak myślicie, jak czuje się ofiara gwałtu, kobieta, gdy jej bielizna pokazywana jest w sądzie? – zapytała polityk, deputowana Ruth Coppinger podczas swojego wystąpienia na obradach parlamentu, tuż po wyciągnięciu z rękawa swojej bielizny.

W Polsce też spotykamy się z takimi opiniami, jakie wygłosiła irlandzka adwokat. Słyszymy, że dziewczyna szła w mini przez park po 21, wiec nic dziwnego, że została zgwałcona. Jest to oburzające, podobnie jak skandaliczne twierdzenie, że małe dzieci mogą prowokować do zachowań seksualnych. Z jednej strony kobietom mówi się, że mają być sobą i manifestować swoją osobowość, także przez strój. Ja ubieram się odważnie, ale jeżeli kobieta mówi „nie” to znaczy „nie”, choćby siedziała nago. Proszę zauważyć, że nagość mężczyzn nie jest uważana za prowokację- powiedziała w jednym z wywiadów Ewa Cichocka, artystka i wokalistka.

Zobacz też: 21- letnia POLKA została okrzyknięta BOHATERKĄ! Uratowała kobietę przed…

Źródło: Instagram, wykop.pl

Źródło zdjęcia: Instagram @wp_kobieta
  
Wyżej