Miasto oferuje kremację zmarłych pupili. Cena za usługę zwala z nóg!

Nasze psy, koty czy inne zwierzęta domowe są dla nas jak domownicy. Z tego też względu, gdy zwierzę umrze, chcielibyśmy je godnie pożegnać.

Zgodnie z prawem, zmarłego czy też uśpionego pupila nie można zakopać w dowolnym miejscu – nawet jeśli byłby to nasz ogródek. Zgodnie z art. 162 §1 Kodeksu wykroczeń:

 

Kto w lasach zanieczyszcza glebę lub wodę albo wyrzuca do lasu kamienie, odpady, złom lub padlinę niebędące odpadami lub inne nieczystości, albo w inny sposób zaśmieca las, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 500 złotych.

 

Z tego też względu miasta oferują mieszkańcom możliwość kremacji pupila. Jak wyglądają ceny za taką usługę?

 

https://www.facebook.com/WiecznyPrzyjaciel/

 

Kremacja zwierząt

 

W Kielcach kremację zwierząt oferuje Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych. Oferta nosi nazwę „Wieczny Przyjaciel”.

 

Pracownicy RPZiUK zapewniają pomoc w takich kwestiach jak odbiór ciała, wybór kremacji, urny i pamiątek po ukochanym przyjacielu. Każdy właściciel może uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu swojego pupila. Po zakończeniu kremacji prochy są składane w ekologicznej urnie i przekazywane właścicielowi wraz z certyfikatem kremacji. W pakiecie z biodegradowalną urną znajdują się sadzonki roślin. Urnę ekologiczną można zastąpić inną, wybraną wcześniej przez klienta.

– podano na stronie Urzędu Miasta Kielce.

 

Kremacja psa, kota – cena

 

Wydawać by się mogło, że miasto zaoferuje mieszkańcom cenę, która skłoni ich do pożegnania pupila w sposób zgodny z prawem. Tymczasem dla wielu osób, może być ona zbyt wysoka.

Jak podano w cenniku, za kremację zwierzęcia o wadze do 1 kg, czyli na przykład chomika, zapłacimy 550 zł. Spopielenie zwierzęcia od 1 do 10 kg czyli kotów lub średniej wielkości psów to 750 zł. Za spopielenie wspólne zapłacimy odpowiednio 400 i 500 zł. Natomiast indywidualna kremacja zwierzęcia powyżej 30 kilogramów kosztuje 1150 zł.

 

 

Komentarze

Komentarze