Polityk Nowoczesnej oderwany od rzeczywistości? Tak napisał o „niepracujących matkach”!

Michał Przybylak na Twitterze przedstawia się jako „Finansista, aktywista, wiceprzewodniczący wielkopolskiej Nowoczesnej”.

Polityk odniósł się do pomysłu zmiany 500+ na 800+ i zamieścił tweet dotyczący „niepracujących matek”. Jego słowa wywołały prawdziwe oburzenie. Zareagował nawet premier Mateusz Morawiecki.

 

https://twitter.com/michaprzybylak

 

Michał Przybylak jest najwyraźniej przeciwnikiem podnoszenia świadczeń. Wyliczył, że kobieta wychowująca trójkę dzieci, po waloryzacji mogłaby dostać od od 3552 do 3866 zł. miesięcznie:

 

Niepracująca matka trójki dzieci w przyszłym roku dostanie od państwa z różnych programów od 3552 do 3866 zł, czyli więcej pieniędzy niż początkujący nauczyciel , urzędnik czy pracownik socjalny za prace.

 

Wsparcie bez pracy nie powinno być większe niż wartość pracy!

 

#800plus

– napisał.

 

>>>Córki Lewandowskiej trenują na Camp by Ann! [VIDEO]

 

Internauci jednak uznali, że bezdzietny polityk Nowoczesnej jest oderwany od rzeczywistości oraz, że opiekowanie się trójką dzieci trudno nazwać nie-pracowaniem.

 

Matka trójki dzieci pracuje na 3 etatach 24 godziny na dobę. Proszę nie obrażać ludzi.

 

Panie Michale, próbował się Pan opiekować trójka dziecię samodzielnie przez cały tydzień ? One tam nie są na wakacjach, tylko wykonują naprawdę kawał dobrej roboty.

 

Widać, że nie masz pojęcia jak to jest być rodzicem. Matka z trójką dzieci, nawet taka, która ma wsparcie, zpiernicza po 16- 18 godzin na dobę, żeby wychować potomstwo, które będzie robiło na Twoją emeryturę w przyszłości.

 

Oprócz wychowywania 3 dzieci, powinna pracować w niedziele na kasie w Biedronce. To byłby wspaniały model.

 

Ale ześ się Pan zaorał tym wpisem ☺️

– pisali oburzeni internauci.

 

Na wpis polityka Nowoczesnej zareagował też Premier, który stwierdził:

 

Proszę Pana, po to mamy dwoje uszu i jedne usta, abyśmy dwa razy tyle słuchali, co mówili. Niech Pan nie obraża kobiet, które w pocie czoła pracują wychowując dzieci. Nigdy nie jest za późno na lekcje szacunku i pokory.

 

Oczywiście zdania co do różnych programów socjalnych mogą być różne. Faktem jest jednak, że opieka nad dziećmi jest wymagającym zajęciem, szczególnie gdy dzieci w domu jest kilkoro.

 

 

Komentarze

Komentarze