MOCNE! Podczas porodu z PLECÓW zaczęły jej wystawać… (FOTO)

Tangi Birth Services – ośrodek dla kobiet w ciąży w Luizjanie, udostępnił zdjęcie rodzącej kobiety. Fotografia ukazuje coś szokującego! Widzimy, jak z pleców rodzącej zaczynają wystawać…

Trud naturalnego porodu

Naturalny poród to nie przelewki i wie to każda kobieta, która rodziła siłami natury. Tangi Birth Services, ośrodek opieki nad kobietami w ciąży w Ponchatoula w Luizjanie, udostępnił na swoim Facebooku zdjęcie przedstawiające rodzącą kobietę.

Na fotce widzimy ciężarną odwróconą tyłem do aparatu, przygotowująca się do porodu. W dolnej części jej pleców możemy zobaczyć duże wybrzuszenie wystające jej przez skórę. Co to jest?

Czytaj też: Jak naprawdę wygląda poród? (FOTO 18+)

 pleców
Daily Mail

Czytaj też: Depresja przedporodowa – przyczyny, objawy, leczenie

Czy to jest normalne?

Wybrzuszenie to jest całkowicie normalne i zapewnia przestrzeń dla rodzącego się dziecka.

„Widzisz tę wypukłość w dolnej części jej pleców? To czworobok Michaelisa” – poinformowało centrum w opisie zdjęcia.

„Podczas drugiego etapu porodu, kombinacja kości, w tym kości krzyżowej, faktycznie przesuwa się do tyłu, a tym samym zwiększa średnicę miednicy. Jest to tak zwane <<otwieranie pleców>> i jest to zupełnie normalne. Jest to w rzeczywistości integralną częścią porodu fizjologicznego, ponieważ pozwala twojemu dziecku maksymalnie obrócić się, gdy wychodzi na świat. Aby ułatwić <<otwieranie>> kręgosłupa, należy wykonywać aktywne pozycje porodowe w pozycji wyprostowanej i pochylonej do przodu”.

„Twoje ciało zostało do tego stworzone! Narodziny nie są czymś, czego należy się obawiać… tylko czymś, co należy zrozumieć” – stwierdził Tangi Birth Center na końcu swojego wpisu.

Też jesteście pod wrażeniem siły kobiecego ciała?

Czytaj też: Radosław Majdan UJAWNIA kulisy porodu! Będzie „cesarka” czy poród naturalny?

pleców
Daily Mail

Źródło: Daily Mail

Zdjęcia: Daily Mail, Unsplash

Komentarze

Komentarze