Na zawsze POŻEGNAJ się z AGRESJĄ u swojego DZIECKA. Psycholog informuje: ISTNIEJE NA TO SPRAWDZONA DROGA

Agresja u dziecka najczęściej spowodowana jest tym, że dziecko chce na siebie w ten sposób zwrócić uwagę. Jeśli obiera taką taktykę to znaczy, że coś jest nie tak.

Jak zapobiegać agresji?

Najważniejsza jest umiejętność nauczenia dziecka mówić o swoich uczuciach i emocjach, ponieważ wypracowanie tego doprowadzi do zmniejszenia ataków złości. Błędem jest, gdy uważamy grzeczne zachowanie jako coś normalnego i nie chwalimy dziecka, a dopiero przy negatywnym zwracamy mu uwagę.

Psychologowie odradzają stosowanie kar. Wytłumacz dziecku co robi źle i przedstaw konsekwencje jego zachowania. Konkretnie i na temat uzasadnnij skutki np. dziecko nie chce jeść- skutek będziesz głodny, maluch popsuł zabawkę- wyrzucam ją do kosza.

Stwórz system zasad panujących w domu (rozpisz na kartce np. jesteśmy dla siebie mili, nie krzyczymy, itp). Powinny to być krótkie, zrozumiałe hasła. Listę umieszczamy w widocznym miejscu. Po dobrym zachowaniu nagradzaj dziecko! Skupiaj się na detalach, aby dodać mu pewności siebie.

 

ZOBACZ TEŻ:OŚMIESZYLI SIĘ na oczach TŁUMU TURYSTÓW. Myśleli, że nie ma tam ZAKAZU i kąpali się na GOLASA w…

 

Psycholog dziecięcy Izabela Szczepaniak podkreśla: Nie narzucajmy dziecku jak ma się czuć: „możesz być z siebie dumny”, a zamiast tego powiedzieć: „super to zrobiłeś, jestem bardzo z Ciebie dumna”.

 

Źródło:familie.pl

Komentarze

Komentarze