Najlepsze zioła na TRAWIENIE – TOP 3

Po obfitych i ciężkostrawnych posiłkach wiele osób zmaga się z nieprzyjemnymi dolegliwościami, takimi jak wzdęcia, bóle brzucha, kolka, zgaga lub uczucie ciężkości. Na problemy z trawieniem niezwykle pomocne są herbaty ziołowe. Oto 3 najlepsze zioła wspomagające trawienie!

pixabay.com

Mięta

Herbata ziołowa z mięty ma szereg pozytywnych właściwości dla naszego organizmu. Przede wszystkim reguluje wydzielanie soku żołądkowego, poprawia pracę jelit i stymuluje produkcje i wydzielanie żółci. Herbatę z mięty należy pić po pół szklanki na godzinę przed jedzeniem i pół szklanki godzinę po jedzeniu. Przy regularnych problemach z trawieniem warto wprowadzić w nawyk picie herbaty z mięty. Zalecana dzienna dawka to od 2 do 5 szklanek naparu.

Rumianek

Korzystny wpływ herbaty rumiankowej na apetyt znany jest od wielu lat. Inną zdrowotną właściwością rumianku jest regulacja pracy jelit. Rumianek pobudza wydzielane żółci i, a także zapobiega nadmiernej fermentacji w jelitach. Herbata rumiankowa usuwa uczucie pełności po posiłku, a także zapobiega wzdęciom. Warto pić herbatę z rumianku po ciężkostrawnych posiłkach, ponieważ napar przyśpiesza trawienie. Rumianek zalecany jest także w przypadkach nadkwaśności żołądka.

Melisa

Swoją popularność herbata z melisy zawdzięcza właściwościom uspokajającym i odprężającym. Melisa jest niezwykle pomocna także w trawieniu, ponieważ pobudza wydzielanie soku żołądkowego oraz żółci. Warto wypić szklankę melisy po ciężkostrawnym posiłku, by poczuć ulgę i wspomóc organizm w trawieniu.  Herbatę z melisy stosuje się także na kolkę i przy zapaleniu dróg żółciowych.

Zobacz również: Najlepsze zioła na spokojny sen – TOP 3

 

Komentarze

Komentarze