Nastolatek ZMARŁ po zjedzeniu BURGERA W RESTAURACJI! Jak do tego doszło?

Nastolatek uczulony na nabiał zmarł po tym, jak pracownicy restauracji powiedzieli mu, że ​​jego urodzinowy burger „jest dla niego bezpieczny”. Jego rodzina wzywa teraz do wprowadzenia nowego prawa, które będzie wymagać oznaczania alergenów we menu wszystkich restauracji.

Urodzinowy posiłek Owena

Owen Carey zmarł na skutek wstrząsu anafilaktycznego dwa lata temu po zjedzeniu urodzinowego posiłku w brytyjskiej sieci burgerów Byron. Nastolatek powiedział personelowi o swojej alergii na nabiał. Owen – który obchodził swoje 18 urodziny 22 kwietnia 2017 r. – został wprowadzony w błąd i uwierzył, że jego zamówienie jest „bezpieczne do spożycia”. Chłopak zapytał wcześniej, czy posiłek nie zawiera żadnych alergenów w menu.

Zabójczy burger

Nastolatek zaczął odczuwać objawy reakcji alergicznej wkrótce po zjedzeniu połowy zamówionego grillowanego burgera z kurczaka. Nie wiedział, że mięso było wcześniej marynowane w maślance. Carey, który spędził cały dzień ze swoją dziewczyną w Londynie, zemdlał w jej ramionach, idąc tuż po posiłku do akwarium. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni udzielili mu pierwszej pomocy. Według The Guardian, chłopak zmarł 45 minut później w szpitalu św. Tomasza.

Ogromna tragedia

W piątek asystent koronera Briony Ballard nazwał śmierć Careya „ogromną tragedią”.

„Ten chłopak uświadomił personelowi restauracji, że ma alergię. Menu nie było dla niego niepokojące, ponieważ nie zawierało żadnej wzmianki o marynacie lub potencjalnym alergizującym składniku” – Ballard powiedział w oświadczeniu odczytanym w Southwark Coroner’s Court.

„Nie poinformowano go, że w zamówieniu występują alergeny. Jedzenie spożywane przez nastolatka zawierało nabiał, który spowodował, że doznał on ciężkiej reakcji anafilaktycznej, w wyniku której zmarł” – dodał Ballard.

Czytaj też: TAK WYGLĄDA HAMBURGER PO 20 LATACH! Niecodzienny eksperyment przyjaciół

Żądania rodziny zmarłego

Rodzina domaga się teraz ustanowienia nowego prawa, które będzie wymagać oznaczania alergenów w menu wszystkich restauracji, aby zapobiec podobnej tragedii w przyszłości.

„Owen świecił światłem w naszej rodzinie. Wzywamy rząd do zmiany prawa dotyczącego etykietowania alergenów w restauracjach” – powiedział tata chłopaka.

Źródło: The Guardian

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze