Dziecko i Figura

Ciąża

Naukowcy alarmują! Palenie PODCZAS CIĄŻY może doprowadzić do…

ciąży

Według nowych badań przeprowadzonych w Kanadzie i Holandii, kobiety w ciąży, które palą papierosy, mają większe ryzyko urodzenia…

Palaczki częściej rodzą…

Palenie szkodzi każdemu. Nawet to bierne. Według nowych badań przeprowadzonych w Kanadzie i Holandii, jest ono jednak szczególnie niebezpieczne dla kobiety w ciąży. Okazało się, że kobiety, które palą w tym szczególnym czasie, nie tylko pogarszają swoje zdrowie oraz zdrowie nienarodzonego płodu, ale też mają większe ryzyko urodzenia agresywnych dzieci.

Są wyjątkowo agresywne

Dzieci matek, które paliły w ciąży, o wiele częściej wykazywały agresywne zachowania, takie jak bicie, gryzienie, kopanie i zastraszanie innych. Były one również bardziej nerwowe, nie potrafiły kontrolować swoich emocji oraz miały gorsze wyniki w nauce. Wyniki badania zostały opublikowane w czasopiśmie „Development and Psychopathology”.

Czytaj też: Idą zmiany! Kobiety w ciąży będą mogły ZA DARMO…

ciąży

Unsplash

Niska masa urodzeniowa

Podczas gdy poprzednie badania wykazały, że palenie podczas ciąży powoduje niską masę urodzeniową, nowe badania pokazują, że matki, które palą w czasie ciąży, mogą predysponować swoje potomstwo do dodatkowego ryzyka: agresywnego zachowania.

Co więcej, zespół badawczy stwierdził, że ryzyko urodzenia agresywnych dzieci wzrasta wśród palących matek, których dochód rodzinny jest niższy niż średnia.

Czytaj też: SZOKUJĄCE zachowanie Joanny Moro! Mimo zaawansowanej ciąży WZIĘŁA…

ciąży

Unsplash

Źródło: Indianexpress.com

Zdjęcia: Unsplash

 


  
Wyżej