Naukowcy: Kobiety mają w nocy WIĘCEJ… niż mężczyźni!

Jak wynika z badań, kobiety mają o wiele większe trudności z wyłączeniem pod koniec dnia swoich emocji niż mężczyźni, dlatego w nocy mają więcej…

O wiele częściej cierpią z powodu…

Badania sugerują, że kobiety o wiele częściej cierpią z powodu koszmarów niż mężczyźni. Zamiast wyciszyć swoje emocje tuż przed snem, wciąż rozpamiętują niepowodzenia danego dnia. A to skutkuje koszmarami!

Według badań przeprowadzonych na University of the West of England w Bristolu, kobietom trudniej jest wyłączyć emocje pod koniec dnia.

„Z naszych badań wynika, że ​​mężczyźni i kobiety różnią się częstotliwością koszmarów. Kobiety mają ich więcej i postrzegają je bardziej emocjonalnie” – powiedziała Jennifer Parker, główna autorka badania.

„Nasze badania pokazują, że kobiety częściej niż mężczyźni, przenoszą swoje codzienne obawy do swoich snów. Wydają się też mieć większe trudności z wyłączaniem swoich codziennych zmartwień i lęków” – podkreśliła Parker.

Badania z udziałem 193 mężczyzn i kobiet wykazały, że tylko 19% studentów płci męskiej miało koszmary w porównaniu z 34% kobiet.

Czytaj też: Cierpisz na bezsenność? Oto 5 rzeczy, które możesz zrobić, gdy nie możesz zasnąć!

nocy
Unsplash

Wszystko biorą do siebie

Parker powiedziała, że interesujące jest to, że podczas gdy mężczyźni i kobiety doświadczają w życiu tych samych rzeczy, „kobiety przeżywają je o wiele bardziej intensywnie”.

„Kobiety miały więcej nieprzyjemnych snów niż mężczyźni, a sny te często dotyczyły nieszczęścia, niezadowolenia i porażek” – powiedziała badaczka.

Podczas badania podzielono koszmary kobiet na trzy kategorie: bycie ściganą lub zagrożenie życia, utrata ukochanej osoby lub niewyjaśnione sny.

Sny o podłożu seksualnym

Co ciekawe, według raportu, sny mężczyzn zawierały wiele odniesień do aktywności seksualnej, podczas gdy kobiety zgłaszały więcej snów dotyczących całowania i fantazji seksualnych na temat innych postaci ze snu.

Czytaj też: Bezsenność jest NIEBEZPIECZNA! Grozi…

Źródło: Indianexpress.com

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze