Naukowcy opracowali SUPER-MASKĘ, która zabija koronawirusa! Nie uwierzysz, jak działa…

Amerykańscy naukowcy stworzyli materiałową maskę ochronną, która eliminuje koronawirusa. Wyniki ich badań opublikowano na stronie ChemRxiv.

Wytwarza napięcie elektryczne

Specjaliści z Indiana University (USA) zademonstrowali maskę wykonaną z tkaniny, która po zmoczeniu wytwarza niewielkie napięcie elektryczne. Naukowcy wyjaśnili, że wiele wirusów przyczepia się do narządów ludzkich poprzez interakcje elektrostatyczne. Aby skutecznie dostać się do organizmu, ich struktura musi pozostać stabilna. Po zetknięciu z nowym typem maski struktura ta ulega zniszczeniu, co w rzeczywistości niszczy obce elementy.

Czytaj też: Amerykańscy naukowcy ALARMUJĄ! Koronawirus przenosi się głównie PODCZAS…

maskę
Twitter

Z czego jest wykonana?

Maska jest wykonana z tkaniny poliestrowej, na którą nakładane są krople srebra i cynku, które są zdolne do wytwarzania energii elektrycznej, gdy dostanie się do nich wilgoć. Przedstawiciele zespołu z Uniwersytetu Indiana zaangażowani w rozwój specjalnej tkanki zauważyli, że już w ciągu jednej minuty, zdolność wirusa do infekowania organizmu została całkowicie wyeliminowana przez kontakt z super-maską.

Naukowcy oczekują na wydanie przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków pozwolenia na produkcję nowego rodzaju maski do zwalczania COVID-19.

Czytaj też: Naukowcy: Koronawirus rozprzestrzenił się WCZEŚNIEJ niż przypuszczano! ZNAMY DATĘ!

Źródło: ChemRxiv

Zdjęcia: Twitter

Komentarze

Komentarze