Naukowcy stworzyli inhalator do samodzielnego leczenia koronawirusa! Jak to działa?

Naukowcy z brytyjskiego University of Southampton stworzyli inhalator do samodzielnego leczenia koronawirusa. Na czym polega jego działanie?

Można go używać tylko we wczesnym stadium

Należy zauważyć, że urządzenie jest przeznaczone do terapii tylko we wczesnym stadium choroby. Według autorów badania, jeśli zacznie się leczenie COVID-19 na czas, można zapobiec najpoważniejszym powikłaniom, w tym śmierci.

Jak to działa?

Inhalator wykorzystuje eksperymentalny lek, który po wdychaniu dostaje się do płuc pacjenta i umożliwia układowi odpornościowemu zwalczanie infekcji. Naukowcy wyjaśnili, że lek wykorzystuje specyfik o nazwie SNG-001, który stanowią drobne cząsteczki pyłu, które mogą dostać się głęboko do płuc. W ramach leczenia pacjentowi podaje się inhalator w ciągu 72 godzin po wystąpieniu pierwszych objawów koronawirusa.

Prace nad szczepionką

Obecnie kilka firm w różnych krajach, w tym Rosji, USA, Wielkiej Brytanii i Chinach, opracowuje szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Amerykańska firma biotechnologiczna Moderna planuje przeprowadzić w lipcu pierwsze testy na ludziach. Inna amerykańska firma, Novavax, sponsorowana przez miliardera Billa Gatesa, już w maju ogłosiła rozpoczęcie prób klinicznych nowej szczepionki przeciwko koronawirusowi u ludzi.

Według Johns Hopkins University, pandemia dotknęła ponad 8,6 miliona ludzi na całym świecie. Ponad 458 tysięcy osób zmarło z powodu przyczyn związanych z nowym typem zapalenia płuc COVID-19 wywołanego przez koronawirusa. Wyleczono ponad 4,2 miliona osób.

Czytaj też: Naukowcy: Koronawirus rozprzestrzenił się WCZEŚNIEJ niż przypuszczano! ZNAMY DATĘ!

Źródło: BBC

Zdjęcie: Daily Mail

Komentarze

Komentarze