Naukowcy wymienili 5 produktów, które przedłużają młodość!

Doktor nauk medycznych, dyrektor Instytutu Dietetyki i Dietoterapii w Samarze Michaił Ginzburg wymienił pięć produktów, które mogą przedłużyć młodość.

Zielona herbata

Ginsburg zaleca włączenie do diety zielonej herbaty, ponieważ napój ten jest pełen antyoksydantów i spowalnia proces starzenia oraz odmładza organizm. Jego zdaniem dziennie powinno się pić od dwóch do trzech filiżanek zielonej herbaty.

Najzdrowszą odmianą zielonej herbaty jest matcha. Matcha to zielona, sproszkowana herbata. Odchudza, przyspiesza metabolizm dzięki obecności w jej składzie EGCG i jest bogata w antyoksydanty. Herbata matcha jest 10 razy bardziej odżywcza niż zwykła zielona herbata.

Naukowcy wykorzystali komórki macierzyste raka sutka i odkryli, że wyciąg herbaty matcha tłumi metabolizm mitochondriów komórek rakowych. Skutek? Nie rozwijają się, ale obumierają.

Czytaj też: Herbata – kiedy i dlaczego może być niebezpieczna?

Oliwa z oliwek, siemię lniane, ryby

Lista produktów przeciwstarzeniowych obejmuje również oliwę z oliwek. Oliwa z oliwek nie tylko stanowi wspaniały dodatek do potraw, ale też ma w sobie pełno tłuszczów nienasyconych oraz witaminy E, które posiadają bogate walory zdrowotne. Uważa się, że oliwa z oliwek jest w stanie pomóc organizmowi przy spalaniu tkanki tłuszczowej, szczególnie w okolicy talii.

Na liście produktów przedłużających młodość znajdziemy również siemię lniane i ryby. Produkty te są bogate w nasycone kwasy tłuszczowe, które działają przeciwzapalnie.

„Chronią naczynia krwionośne przed postępem miażdżycy” – powiedział lekarz.

Ciemna czekolada

Ponadto Ginsburg zaleca spożywanie ciemnej czekolady bez dodatku cukru.

 „Poszukaj takiej z substytutem cukru. Musimy zastąpić cukier czymś, co nie podniesie poziomu glukozy we krwi” – wyjaśnił.

Wcześniej Michaił Ginzburg nazwał groszek produktem, który chroni przed rakiem i wzmacnia kości. Przyznał jednak, że jego stosowanie może prowadzić do wzdęć.

Źródło: Lenta

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze