Dziecko i Figura

DZIECKO

NIE NAZYWAJ tak dziecka. Będzie miało kompleksy i NISKĄ SAMOOCENĘ

dziecko, imię dla dziecka, oryginalne imię dla dziecka

26-letnia Alessia Santoro postanowiła podzielić się swoją historią z rodzicami. Dlaczego? Zrobiła to ku przestrodze. Prosi, aby wybierając imię dla swojego dziecka, kierowali się rozsądkiem.

Kobieta postanowiła wytłumaczyć rodzicom, dlaczego nie należy nadawać dzieciom dziwnych, oryginalnych imion. Przygotowała do nich otwarty list, w którym napisała:

“Kiedy byłam młodsza, obawiałam się pierwszego dnia w szkole, wiedząc, że muszę poprawić nauczyciela przed całą klasą (…). Kiedy grałam w piłkę, musiałam słuchać mojego trenera nazywającego mnie Alicia przez lata, ponieważ moje poprawianie nie przynosiło efektów.

Na każdym kroku jako dziecko musiała więc korygować inne osoby i tłumaczyć im, jak należy wymówić jej imię.

Z tym problemem borykała się też w życiu dorosłym:

Podczas rozmów kwalifikacyjnych martwiłam się o pierwsze złe wrażenie, ponieważ musiałam poprawić potencjalnego pracodawcę.

Kobieta miała problemy interpersonalne, nie chciała nawiązywać nowych kontaktów w obawie przed koniecznością tłumaczenia się. Jej wyjątkowe, jak twierdzi, imię stało się przyczyną lęków. Ponieważ nie każdy potrafił właściwie wymówić jej imię, nadawał jej ksywki, które nie zawsze przypadały Alessii do gustu.

Twierdzi, że wolałaby być po prostu Kate niż dziewczyną w klasie, a teraz kobietą, której imienia nikt nie jest w stanie właściwie wymówić ani zapamiętać.

Jej historia pokazuje, że nie warto nadawać dzieciom oryginalnych, obcobrzmiących imion. Mogą się one stać bowiem przyczyną poważnych problemów z samooceną.

Co sądzicie o nadawaniu dzieciom dziwnych imion?

Zobacz też: NIE NAZYWAJ tak dziecka. Za kilka lat będziesz ŻAŁOWAĆ, a ono PŁAKAĆ

Źródło: stuff.co.nz
Źródło zdjęcia: pixabay.com
  
Wyżej