Imiona, które BIJĄ REKORDY POPULARNOŚCI w Polsce

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało na swojej stronie internetowej statystyki związane z popularnością imion w Polsce za rok 2017. Sprawdź, jak najczęściej rodzice nazywali swoje dzieci w minionym roku.

Imiona dla chłopców
Na pierwszym miejscu, podobnie jak w 2016 r., uplasował się Antoni. W 2017 r. Aż 9794 chłopców zyskało to imię pochodzenia łacińskiego. Oznacza ono osobę wspaniałą.

Drugie miejsce zajął Jakub. To imię nadano w ubiegłym roku aż 9099 razy. Pochodzi ono od hebrajskiego słowa aqeb. Co to oznacza? Pięta.

Na trzecim miejscu znalazł się Jan. w 2017 r. 8546 chłopców otrzymało takie imię. Pochodzi ono od hebrajskiego Jehu i oznacza osobę, która cieszy się bożą łaską.

8131 chłopców w ubiegłym roku otrzymało imię Szymon. Pochodzi ono także z języka hebrajskiego. Oznacza ono osobę, którą wysłuchał Bóg.

Miejsce piąte zajął Franciszek (z germańskiego wolny). Aż 6956 chłopców otrzymało to imię w 2017 r.

Imiona dla dziewczynek
Pierwsze miejsce na liście ministerstwa zajmuje Julia. To imię w 2017 r. nadano 9374 dziewczynkom. Ma korzenie rzymskie, oznacza osobę promienną.

Kolejne miejsce zajmuje Zuzanna. Otrzymało je 9182 dziewczynki. Pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza lilię.

Trzecie miejsce na podium to Zofia. Tak nazwano w ubiegłym roku aż 8441 dziewczynki. Pochodzi z greki i oznacza osobę mądrą.

Zaraz za podium znalazła się Lena. To imię w 2017 r. nadano 8289 dziewczynkom.

Ostatnie miejsce w zestawieniu należy do Mai. To imię nadano 8056 dziewczynkom. Maja pochodzi z języka hebrajskiego, oznacza napawać radością.

Wybierając jedno z tych imion, musimy mieć świadomość, że nasze dziecko będzie jednym z wielu Franków czy Zosi w przedszkolu.

Drodzy Rodzice, czym kierujecie się podczas wyboru imienia dla dziecka?

Źródło: gov.pl/cyfryzacja
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze