Dziecko i Figura

Główna

NIE SZCZEPISZ DZIECKA? Możesz słono za to zapłacić!

szczepienie dzieci, szczepionka, antyszczepionkowcy

Coraz więcej rodziców uchyla się od obowiązkowych szczepień swoich dzieci! Pracownicy sanepidu biją na alarm. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że unikanie szczepień, może wiązać się z ogromnym ryzykiem zachorowalności wśród dzieci. Inspekcja sanitarna zapowiada, że niedostosowywanie się do przepisów będzie groziło karą grzywny!

„Zarówno w Polsce jak i w Małopolsce obserwuje się trend rosnący w odniesieniu do liczby osób uchylających się od obowiązkowych szczepień ochronnych – informuje rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie Jacek Żak.

Inspekcja sanitarna alarmuje, że w województwie małopolskim do końca września odnotowano 1975 takich przypadków, w których rodzice uchylają się od obowiązkowego szczepienia dzieci. Trend „nieszczepionkowców” wzrasta! Wszystko za sprawą fałszywych informacji, które zalewają Internet. Od kilku lat wśród osób nastawionych negatywnie wobec szczepionek, istnieje przekonanie jakoby wywoływały one autyzm! „To kompletna bzdura”- przekonują lekarze.

W zeszłym roku Wojewoda Małopolski nałożył kary grzywny, każda po 500 zł na 49 opiekunów dzieci. Jeżeli rodzice zastosują się do przepisów i zaszczepią dziecko przed chorobami, grzywna zostanie anulowana.

Zobacz też: ODRA ATAKUJE! Odnotowano już 15 przypadków ŚMIERTELNYCH

Źródło: fakt.pl

Źródło zdjęcia: pixabay.com

  
Wyżej