Nie żyje aktorka z popularnego serialu TVN. Zmarła…

W wieku 85 lat zmarła Aleftyna Gościmska. Polska aktorka filmowa, serialowa oraz teatralna. Kiedy odbędzie się pogrzeb? Jaka była przyczyna śmierci gwiazdy?

Kim była Aleftyna Gościmska?

Aleftyna Gościmska to polska aktorka filmowa, serialowa oraz teatralna. Występowała w teatrach: im. Jaracza Olsztyn-Elbląg (1960-64), Komedia w Warszawie (1969-83), im. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim (1983-84), im. Fredry w Gnieźnie (1984-85), Dramatycznym w Elblągu (1985-86), Bałtyckim T. Dramatycznym im. Słowackiego w Koszalinie (1986-89), im. Kochanowskiego w Radomiu (1989-90), Polskim w Bydgoszczy (1990-93, 1997-99).

Jej talent aktorski mogliśmy również podziwiać w takich produkcjach jak: „39 i pół” (wcielała się w rolę pani Walewskiej), „Mój rower” czy „Na sygnale”.

Czytaj też: Nie żyje ZNANY KUCHARZ z show Polsatu! Miał zaledwie…

nie żyje
Super Express

Przykre informacje przekazano…

Smutne wieści dotyczące śmierci gwiazdy opublikowano na Facebooku. Przekazał je Wiesław Kowalski, redaktor naczelny „Teatru dla Wszystkich”, który prywatnie był przyjacielem aktorki.

„Nie żyje aktorka Aleftyna Krystyna Gościmska. Był ktoś kogo nie zastąpi nikt! Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 20 marca 2020 roku w wieku 85 lat odeszła nasza Kochana Siostra i Ciocia Śp. Aleftyna Krystyna Gościmska, aktorka teatralna, pedagog, bibliofilka, osoba wielkiej kultury o czym zawiadamiają pogrążeni w żalu Siostra, Bratowa i Bratanek z Rodziną”.

Kiedy odbędzie się pogrzeb?

„Nabożeństwo żałobne odprawione będzie w piątek 27 marca 2020 roku o godzinie 12.00 w kościele p.w. św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego (na tymże cmentarzu)” – czytamy na Facebooku.

Póki co, przyczyna śmierci aktorki pozostaje nieznana.

Czytaj też: Nie żyje gwiazda „Na Wspólnej”. Miała tylko…

Nie żyje aktorka Aleftyna Krystyna Gościmska.«Był ktoś kogo nie zastąpi nikt!Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w…

Gepostet von Wiesław Kowalski am Dienstag, 24. März 2020

Źródło: Super Express

Zdjęcia: Super Express, Pixabay

Komentarze

Komentarze