Dziecko i Figura

Główna

Nie żyje gwiazda „Na Wspólnej”. Miała tylko…

nie żyje

Nie żyje Ewa Greś, aktorka znana m.in. z roli w popularnym serialu TVN „Na Wspólnej”. Miała zaledwie 44 lata. Wiadomo już, że…

Kim była Ewa Greś?

Ewa Greś była absolwentką Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz Wydziału Malarstwa i Grafiki na ASP w Gdańsku. Jej talent aktorski mogliśmy podziwiać m.in. na deskach teatru w Olsztynie, Rzeszowie i od 2007 roku – Teatru Żydowskiego w Warszawie. Greś wcielała się w takie role, jak: Klara w „Ślubach panieńskich”, Kasia w „Poskromieniu złośnicy” oraz Hanka w „Moralności pani Dulskiej”.

Ostatnie role

Greś grała w serialu TVN „Na Wspólnej”, pielęgniarkę. Jej ostatnim występem telewizyjnym był spektakl pt. „Matki” z 2018 r.

Aktorka zmarła

Greś zmarła 10 lutego mając zaledwie 44 lata. Póki co, nie znamy przyczyny jej śmierci. Przykre informacje podano na oficjalnym profilu Teatru Żydowskiego na Facebooku.

Czytaj też: Nie żyje ZNANY KUCHARZ z show Polsatu! Miał zaledwie…

nie żyje

fot. Mikołaj Starzyński

Możemy tam przeczytać:

„10 lutego 2020 roku odeszła nasza Koleżanka Ewa Greś, aktorka Teatru Żydowskiego. Ewo, dziękujemy Ci za piękne role, będzie nam Ciebie brakowało. Dyrekcja i zespół Teatru Żydowskiego”.

Portal teatralny „Chochlik Kulturalny” podaje:

Serce mi krwawi. Nie żyje artystka Teatru Żydowskiego – Ewa Greś. Aktorka z pięknym piachem w głosie, wielką wrażliwością i kulturą grania. Kilka miesięcy temu składając jej życzenia urodzinowe, napisałem, że to kobieta, w której oczach kryje się tajemnica. Że tęsknię za jej Sophie Tucker z niezwykłego spektaklu „One same”. Zdarzało nam się długo rozmawiać. O życiu, o teatrze. Nawet gdy pojawiała się na scenie nieco rzadziej, podsyłała mi informacje o ciekawych wydarzeniach, o tekstach, które powinienem przeczytać. Mówiła zawsze: Panie Chochliku… Cieszyła się, mając wokół siebie ludzi. Miała dopiero czterdzieści cztery lata… Tak bardzo mi przykro, że nigdy więcej nie zobaczę jej już w teatrze. Wiem, że to zabrzmi melodramatycznie, ale wierzę, że ona jest gdzieś tutaj obok nas, za taflą szkła. Nie potrafimy jej zobaczyć, ale ona jest...”.

Czytaj też: NIE ŻYJE finalista programu „The Voice…”! To…

Źródło: Facebook, Wikipedia, Chochlik Kulturalny

Zdjęcia: Mikołaj Starzyński, Pixabay


  
Wyżej