Nie żyje Diego Maradona. Świat piłki nożnej żegna się z legendą.

Słynny argentyński piłkarz Diego Maradona nie żyje. Informacja ta pojawiła się w środę, 25 listopada po południu w argentyńskich dziennikach „La Nacion”, „Ole”, i „El Tribuno”. Przyczyną śmierci był zawał serca. Piłkarz miał 60 lat. Świat piłki nożnej żegna się z legendą.

Na portalach społecznościowych sławnych postaci ze świata piłki nożnej pojawiły się wpisy, świadczące o żalu i smutku wywołanym informacją o śmierci Maradony. Cristiano Ronaldo, portugalski piłkarz, opublikował wpis na swoim Instagramie wraz ze zdjęciem z Diego Maradoną:

„Dziś żegnam się z przyjacielem, a świat żegna wiecznego geniusza. Jeden z najlepszych w historii. Niezrównany magik. Odchodzi zbyt wcześnie, ale pozostawia dziedzictwo bez ograniczeń i pustkę, która nigdy nie zostanie wypełniona. Spoczywaj w pokoju.”

https://www.instagram.com/cristiano/

Kolejny wpis opublikował argentyński piłkarz Leo Messi, w którym pisze:

„To bardzo smutny dzień dla wszystkich Argentyńczyków i piłki nożnej. Opuszcza nas, ale nie odchodzi, bo El Diego jest wieczny.”

https://www.instagram.com/leomessi/

Czarno-białe zdjęcie Diego Maradony opublikował piłkarz Paul Pogba, wraz z krótkim wpisem:

„Smutny dzień dla piłki nożnej. Spoczywaj w pokoju, Don Diego”

https://www.instagram.com/paulpogba/

Profile społecznościowe gwiazd piłki nożnej zasypały się wspomnieniami o legendarnym piłkarzu. Diego Maradona to zdecydowanie jedna z największych gwiazd w historii futbolu – mistrz świata w 1986 i wicemistrz w 1990. Reprezentował Argentynę 91 razy. Jego śmierć wywołała smutek na całym świecie.

Komentarze

Komentarze