Nie żyje Kirk Douglas. Wszyscy znaliśmy go z…

W wieku 103 lat zmarł słynny aktor Kirk Douglas. O jego śmierci poinformował jego syn – Michael.

„Z wielkim smutkiem informujemy, że w wieku 103 lat opuścił nas dziś Kirk Douglas (…) Był legendą, aktorem złotego wieku kina” – napisał na Facebooku zasmucony Michael Douglas.

„Pozwólcie, że zakończę słowami, które powiedziałem mu podczas jego ostatnich urodzin i które zawsze pozostaną prawdziwe. Tato – tak bardzo cię kocham i jestem dumny z bycia twoim synem” – dodał Douglas.

nie żyje
Instagram

Kim był Kirk Douglas?

Kirk Douglas był jednym z najbardziej kultowych gwiazdorów tzw. złotej ery Hollywood. Aż trzykrotnie był nominowany do Oscara za role pierwszoplanowe w filmach takich jak: „Champion”, „Piękny i zły” oraz „Pasja życia”. Został wyróżniony Oscarem w 1996 r. za całokształt twórczości. Był też laureatem wielu innych nagród.

Legendarny „Spartakus”

Największą popularność przyniosła mu rola przywódcy powstania niewolników w filmie „Spartakus” z 1960 r. w reżyserii Stanleya Kubricka. Za udział w tej produkcji Kirk otrzymał w 1981 r. z rąk prezydenta Jimmy’ego Cartera, Medal Wolności, czyli najwyższe cywilne odznaczenie przyznawane w Stanach Zjednoczonych. Jego kunszt aktorski mogliśmy również podziwiać w takich produkcjach, jak: „Wysokie drzewa”, „Bezkresne niebo” czy „Kuglarz”.

Czytaj też: NIE ŻYJE znany aktor! Niestety, to…

It is with tremendous sadness that my brothers and I announce that Kirk Douglas left us today at the age of 103. To the…

Gepostet von Michael Douglas am Mittwoch, 5. Februar 2020

American Film Institute umieścił go na 17. miejscu na liście największych amerykańskich aktorów wszech czasów (The 50 Greatest American Screen Legends).

Życie prywatne

Pierwszą żoną Kirka Douglasa była aktorka Diana Dill (ur. 1923, zm. 2015). Byli małżeństwem od 1943 do rozwodu w 1951. Mieli dwóch synów: Michaela (ur. 1944), który podobnie jak ojciec, też został słynnym aktorem i Joela (ur. 1947).

Drugą żoną gwiazdora była Anne Buydens (ur. 1919), którą poślubił 29 maja 1954. Z tego związku również miał dwóch synów: Petera (ur. 1955) i Erica (ur. 1958, zm. w 2004 wskutek przypadkowego przedawkowania leków przeciwbólowych, środków nasennych i alkoholu).

Mieszkał z żoną w dzielnicy Beverly Hills w Los Angeles. Jedną z jego synowych jest słynna aktorka Catherine Zeta-Jones.

Czytaj też: TRAGEDIA w życiu Alżbety Lenskiej! NIE ŻYJE jej…

nie żyje
Instagram

Źródło: Onet.pl

Zdjęcia: Instagram, Facebook

Komentarze

Komentarze