NIESAMOWITE! Oto łatwe sposoby pielęgnacyjne dla każdej Mamy! Sprawdź! SAMA!

Kiedy będziesz dbać o swoją skórę, będziesz wyglądać i czuć się lepiej zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Istnieje tak wiele produktów do pielęgnacji skóry i dostępnych zabiegów, że może się wydawać, że dbanie o skórę to praca na pełen etat. Ale są też szybkie i proste rzeczy, które możesz zrobić, aby mieć zdrową skórę i wyglądać młodziej!

Pielęgnacja poranna i wieczorna

Najważniejszym krokiem w pielęgnacji skóry jest jej dokładne oczyszczenie co najmniej raz dziennie, rano lub wieczorem, przed pójściem spać. Jeśli masz czas na tylko jedno dokładne oczyszczenie, zrób to pod koniec dnia. W ten sposób pozbędziesz się brudu nagromadzonego w ciągu dnia. (Jest tam, nawet jeśli go nie widzisz!) Używaj łagodnego mydła stworzonego specjalnie do twarzy. Po umyciu twarzy nałóż krem ​​odpowiedni dla Twojej cery. Wieczorem pamiętaj o usunięciu wszystkich śladów makijażu, aby skóra mogła oddychać podczas snu. Jeśli masz czas, spróbuj złuszczać ją raz w tygodniu. Dodanie delikatnego peelingu do pielęgnacji skóry pomoże usunąć martwe komórki naskórka i zachować gładkość i blask cery.

Porady dotyczące pielęgnacji skóry

Jeśli wciąż zmieniasz pieluchy, trzymaj część swojego balsamu lub innych produktów do pielęgnacji skóry przy przewijaku. Gdy dziecko jest już czyste i świeże, poświęć chwilę, aby zadbać o swoją skórę. Zastosuj cotygodniową maseczkę podczas wykonywania prac domowych, a Ty i Twój dom skorzystacie z tych wysiłkówJ Oprócz utrzymywania czystości i nawilżenia skóry, w codziennej pielęgnacji skóry należy stosować filtry przeciwsłoneczne. Przez cały rok należy używać kremów przeciwsłonecznych, nawet zimą, aby zapobiegać rakowi skóry i przedwczesnemu starzeniu się skóry w wyniku ekspozycji na słońce. Zastosuj filtr przeciwsłoneczny, gdy wychodzisz, i pamiętaj, aby użyć go ponownie, jeśli jesteś w domu przez jakiś czas i wracasz na zewnątrz.

Proste pomysły na pielęgnację skóry w domu

Istnieje nieskończona różnorodność produktów do pielęgnacji skóry i zabiegów, z których można wybierać, ale istnieją również proste sposoby dbania o skórę, która nie wymaga opuszczania domu lub wydawania dużych pieniędzy. Trzymaj łyżeczkę w zamrażarce, aby obudzić zmęczone, podpuchnięte oczy. Ogórkowe plasterki lub mokre torebki z herbatą również mogą pomóc. Jeśli masz tłustą skórę, wyciśnij sok z cytryny do zimnej wody i spryskaj nią skórę, aby uzyskać naturalny środek ściągający. Aby nawilżyć cerę, ubij żółtko jaja i łyżeczkę oliwy z oliwek,  rozprowadź mieszankę na twarzy, trzymaj ją aż wyschnie, następnie użyj ciepłej wody i ściereczki do twarzy, aby delikatnie zmyć maskę. Jogurt również może być stosowany jako zabieg do pielęgnacji skóry w celu zmiękczenia twarzy i dłoni.

DB

Źródło: goodhousekeeping.com

Komentarze

Komentarze