Niezwykłe korzyści zdrowotne czarnej soli! To skuteczny LEK na…

Powszechnie stosowana w kuchni indyjskiej, czarna sól lub kala namak, nie tylko dodaje smaku naszym potrawom, ale też ma wiele korzyści zdrowotnych.

Czarna sól w rzeczywistości ma różowo-szary kolor ze względu na obecność żelaza i innych niezbędnych minerałów. Odmiana ta jest nieco bardziej wyrazista niż zwykła sól. Nadaje charakterystyczny smak potrawom i jest uważana za zdrowszą alternatywę dla zwykłej soli. Wynika to z faktu, że sól kuchenna ma wysoki poziom sodu i powinna być spożywana w ograniczonej ilości. Z drugiej strony, czarna sól jest mniej przetworzona i mniej jodowana.

Oto kilka powodów, dla których warto dodać szczyptę czarnej soli do swojej codziennej diety:

Leczy kwasowość

Jej właściwości alkaliczne pomagają zmniejszyć nadmiar kwasu w żołądku, a jej wysoka zawartość minerałów, zmniejsza uszkodzenia spowodowane refluksem kwasu żołądkowego.

Korzyści przeczyszczające

Czarna sól pomaga poprawić trawienie, a także łagodzi gazy jelitowe. Wiele osób uważa również, że jest to skuteczne lekarstwo na zaparcia. Wszystko, co musisz zrobić, to wymieszać ją z odrobiną soku z cytryny i imbiru.

Czytaj też: Picie TEJ herbaty może być ŚMIERTELNIE niebezpieczne! Lekarze ostrzegają przed…

soli
Pixabay

Zapewnia zdrowe włosy

Minerały w czarnej soli są znane z tego, że przyspieszają wzrost włosów, wzmacniając słabe włosy i zapobiegając rozdwajaniu się końcówek. Włączenie czarnej soli do diety, może również pomóc zmniejszyć wypadanie włosów i łupież.

Zmniejsza retencję wody

Zatrzymywanie wody w organizmie spowodowane jest gromadzeniem się płynów w tkankach lub jamach ciała, a główną przyczyną tego jest nadmierne spożycie sodu. Dlatego należy spożywać czarną sól, ponieważ ma ona mniejszą zawartość sodu niż sól kuchenna.

Dobra do pielęgnacji skóry

Przeciwzapalne właściwości soli i jej szorstka konsystencja, pomagają leczyć popękane pięty, a także działają jako środek czyszczący, który otwiera zatkane pory i zapewnia promienną skórę.

Czytaj też: DRAMAT u Heidi Klum! Lekarze powiedzieli jej, że ma…

Źródło: Livescience

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze