Niezwykłe odkrycie dotyczące sprayu na komary! Jest skuteczny w…

Popularne spraye na komary pomogą w walce z COVID-19? Niezwykłe odkrycie brytyjskich naukowców!

Walka z COVID-19

Naukowcy wykazali, że substancja, którą możemy znaleźć w sprayu na komary jest skuteczna przeciwko COVID-19. Informację tę przekazał kanał telewizyjny Sky News w odniesieniu do badań przeprowadzonych przez ekspertów z Laboratorium Nauki i Technologii Obrony (DSTL).

„Badania wojskowe pokazują, że produkt znaleziony w środku odstraszającym owady może zabić koronawirusa. Warto jednak zaznaczyć, że spray na komary sam w sobie nie zapewnia wystarczającej ochrony, tylko jest stosowany jako dodatkowa warstwa” – donosi Sky News.

Cytridiol niszczy nowego koronawirusa

Według wyników badań Brytyjskiego Laboratorium Obrony Narodowej, substancja o nazwie cytridiol była w stanie zniszczyć szczepy nowego typu koronawirusa. Pierwiastek ten możemy znaleźć w repelentach na owady. Naukowcy z DSTL podkreślili, że sam cytridiol nie chroni przed śmiercionośnym wirusem, ale może służyć jako dodatkowa ochrona.

Czytaj też: Oleh z „Big Brothera” ma KORONAWIRUSA! Co z jego dziewczyną – Madzią?

Badania nad skutecznością cytridiolu

Pierwsze dane dotyczące skuteczności cytridiolu uzyskano już w kwietniu, po czym specjaliści z DSTL rozpoczęli szczegółowe badanie tej substancji. Jacqueline Watson, dyrektor zarządzająca firmy Citrefine International Ltd, która produkuje cytridiol, zwróciła się do rządu Wielkiej Brytanii o wsparcie formalnego programu testów.

„Możemy powiedzieć, że istnieje bardzo duża szansa, że ​​może on działać przeciwko temu wirusowi, ale oczywiście musi to zostać dokładnie przetestowane” – powiedziała Watson.

W czerwcu amerykańscy naukowcy zidentyfikowali mieszaninę przeciwciał, która może być skutecznym nowym środkiem przeciwko SARS-CoV-2. Badane przeciwciała mogą wiązać się z białkiem S, które odgrywa kluczową rolę w przenikaniu koronawirusa do komórki i neutralizować wirusa.

Źródło: Sky News

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze