Niezwykłe odkrycie na temat PIĘKNYCH ludzi! Bycie pięknym może…

Pięknym być, szczęśliwym być i długo żyć… Naukowcy odkryli, że bycie pięknym może się bardzo opłacać!

Osoby uznawane za piękne rzadziej chorują, niezbyt często korzystają ze zwolnień lekarskich i mają więcej powodów do zadowolenia niż ludzie przeciętnej urody.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez zespół naukowców z University of Cincinnati, zarówno kobiety jak i mężczyźni postrzegani jako atrakcyjni fizycznie, rzadziej zapadają na choroby cywilizacyjne: astmę, cukrzycę oraz depresję. U osób takich rzadziej stwierdza się również nadciśnienie tętnicze.

Im piękniejsi, tym zdrowsi!

Badania przeprowadzono na próbie 15 tysięcy kobiet i mężczyzn w wieku od 24-35 lat. Wygląd tych osób poddano ocenie i okazało się, że osoby ocenione jako atrakcyjne, cieszą się również lepszym stanem zdrowia niż pozostali uczestnicy badania. Im wyższa była ocena, tym niższe było ryzyko zapadnięcia takiej osoby na chorobę cywilizacyjną.

Ten jest piękny, kto ma „dobre” geny

Zdaniem naukowców prowadzonych przez Josepha L. Nédéleca, obiektywne piękno zewnętrzne może być wynikiem posiadania przez człowieka „dobrych” genów. Ponadto, osoby piękne są częściej szczęśliwe, bardziej popularne i lubiane w pracy. Wszystkie te czynniki mogą mieć realny wpływ na stan zdrowia człowieka.

Co sądzicie o najnowszych odkryciach naukowców? Czy nasza uroda rzeczywiście może mieć wpływ na stan naszego zdrowia?

Czytaj też: Zachwyca urodą, PRZERAŻA FIGURĄ. Szokujące zdjęcia CÓRKI Cindy CRAWFORD

Źródło: 20min.ch

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze