Non stop słyszy: “KIEDY RODZISZ?”. Pojmiesz w mig, gdy ZOBACZYSZ BRZUCH

Laura Mazza kilka tygodni temu urodziła drugie dziecko. Kobieta non stop dostaje pytania związane z jej brzuchem. Mimo że potomek jest już na świecie, ludzie pytają ją, kiedy urodzi!

Kobieta musi się tłumaczyć, że nie spodziewa się dziecka. Dlaczego? Nie odzyskała figury sprzed ciąży, jej brzuch jest większych rozmiarów.

Laura wbrew trendowi szybkiego powrotu do sylwetki i formy przed okresu ciąży nie zamierza wracać od razu na siłownię i przechodzić na dietę odchudzającą. Nie chce się spieszyć.

Jednak sprzeciwia się komentarzom ludzi pod jej adresem. Upust swojej złości dała w emocjonującym wpisie.

Stało się. Ktoś zadał mi pytanie, którego żadna kobieta nie chce usłyszeć, jeśli nie spodziewa się dziecka – kiedy masz termin? Nie chodziło wcale o moją miesiączkę. Nawet nie o skorzystanie z toalety. Nie o awans. Chodziło o to, kiedy urodzę. To miała na myśli osoba, które je zadała. Mój mąż stwierdził, że być może myślała o czymś innym. Tylko po to, żeby mnie pocieszyć. Ale ja wiem, co jest grane.

Chciałam odpowiedzieć: cóż, tak naprawdę to urodziłam go ponad miesiąc temu, ale zamiast tego odparłam: w październiku! Wszystko dlatego, że jestem idiotką i nie chciałam wprowadzić jej w zakłopotanie.

Ale wiecie co? Nie było mi specjalnie przykro. Nie poczułam smutku. Nawet się nie zawstydziłam. Nie towarzyszyły mi żadne złe emocje. Wciąż wyglądam na ciężarną i niby dlaczego miałabym nie wyglądać? Urodziłam drugie dziecko w ciągu dwóch lat. To w moim ciele rozwijały się ich kości, oczy, małe noski i paluszki. Stworzyłam też dwa piękne serduszka – napisała.

Dalej użyła mocniejszych słów…

Komentarze

Komentarze