Nowe zestawy klocków wspierające naukę przez zabawę

Nowe zestawy LEGO® to idealny przykład na to, że nauka może być łatwa i przyjemna. Niedawno wprowadzone kolorowe klocki rozpalają dziecięcą wyobraźnię, ćwiczą umiejętności manualne i przestrzenne myślenie, a także stymulują procesy poznawcze. Jeśli Twoje dziecko ma już wszystkie poprzednie zestawy lub po prostu rozglądasz się za nowościami dla swojej pociechy, sprawdź, czym tym razem zaskakuje seria LEGO® DUPLO®.

 

fot. lego.com/pl-pl

 

Zestaw LEGO® DUPLO® Poznaj kulturę chińską

Pierwsza nowość to zestaw LEGO® DUPLO® Poznaj kulturę chińską, którym możesz obdarować swojego malucha już po ukończeniu przez niego 2 roku życia. Komplet składający się z 124 elementów przeniesie go do dalekiej Azji i pokaże życie, jakim każdego dnia żyją setki innych ludzi. Sprawi, że dziecko stanie się bardziej wrażliwe na różnorodność kulturową, a jednocześnie będzie się dobrze bawić. Oczywiście kształtując przy tym zdolności manualne oraz umiejętność abstrakcyjnego myślenia.

W skład zestawu LEGO® DUPLO® Poznaj kulturę chińską wchodzi kilkanaście realistycznych elementów, m.in. pierożki, lampion, panda czy figurki w tradycyjnych strojach. Dzieci mogą się nimi bawić, np. w kawiarni czy świątyni, które również znajdują się w tej kompozycji.

Zestaw LEGO® DUPLO® Alfabetowe miasto

Seria LEGO® DUPLO® to także coś dla wszystkich tych, którzy chcą uczyć swoich maluchów alfabetu już od najmłodszych lat. Ten zestaw można podarować swojemu dziecku z okazji 18-miesięcznicy pojawienia się na świecie. 87 dużych, kolorowych elementów sprawi, że pociecha z dużym zainteresowaniem będzie przekładać klocek z literką A, porównywać go z literką Z i podziwiać literkę P. O jakim zestawie mowa? Oczywiście o zestawie LEGO® DUPLO® Alfabetowe miasto!

Zestaw LEGO® DUPLO® Alfabetowe miasto to kolorowe klocki z literkami, za pomocą których maluchy mogą tworzyć wieżę, domy i inne budowle charakterystyczne dla krajobrazu miejskiego. W ten sposób nie tylko będą się świetnie bawić, ale także poznają się z alfabetem, zanim jeszcze trafią do przedszkola, a później do szkoły.

Zestaw LEGO® DUPLO® Budowa

Kolejne nowe klocki LEGO® DUPLO®, których zdecydowanie nie można przegapić, to zestaw LEGO® DUPLO® Budowa. Ten zestaw będzie doskonałym prezentem dla wszystkich maluchów po 2 roku życia, których interesuje konstrukcja, inżynieria i architektura. Oczywiście na razie tylko w pomniejszonym, dziecięcym wydaniu. Jednak kto wie, być może to właśnie seria LEGO® DUPLO® zaszczepi w nich miłość do budownictwa? Tym bardziej, że 61 różnorodnych elementów zachęca do wielogodzinnej zabawy.

Zestaw LEGO® DUPLO® Budowa składa się z buldożera, dźwigu i betoniarki, które muszą zostać obsłużone przez trzy figurki. W towarzystwie takiego zestawu małe dziecko będzie uczyć się chwytać, wymyślać rozwiązania oraz kreować rzeczywistość, czyli wszystko to, co przyda mu się w dorosłym życiu.

Zestaw LEGO® DUPLO® Dom rodzinny na kółkach

W nowościach od LEGO® DUPLO® nie mogłoby zabraknąć czegoś dla dzieci, które najbardziej lubią się bawić w sytuacje dnia codziennego. Zestaw LEGO® DUPLO® Dom rodzinny na kółkach to zestaw składający się zaledwie z 31 elementów, jednak dostarczający więcej zabawy niż niejedna większa kompozycja. Może zostać podarowana maluchowi już po 2 roku życia. Z wykorzystaniem kolorowych elementów, Twoja pociecha nauczy się podstawowych obowiązków domowych, pozna podstawy życia, a tym samym mocno się rozwinie.

Co wchodzi w skład zestawu LEGO® DUPLO® Dom rodzinny na kółkach? Przede wszystkim auto z przyczepką będącą tytułowym domem. Dołączone elementy pozwalają zapalić ognisko, wypić ciepłe kakao, a także zabrać przyjaciół na wakacyjny wyjazd. Słowem pobudzają wyobraźnię i kreatywność!

Zestaw LEGO® DUPLO® Ogród uprawowy

Zestawy LEGO® DUPLO® to także nauka czynności, które przydadzą się w dorosłym życiu. Właśnie taki jest nowy zestaw LEGO® DUPLO® Ogród uprawowy, za pomocą którego maluch pozna proces wytwarzania żywności. Może to już zrobić po ukończeniu 1,5 roku, ponieważ 43 kolorowych elementów zostało dopasowanych od rączek małych dzieci.

W zestawie LEGO® DUPLO® Ogród uprawowy, Twoje dziecko znajdzie klocki imitujące warzywa z uśmiechniętymi buźkami, zwierzęta charakterystyczne dla przydomowych upraw, a także narzędzia używane w ogródkach. Z ich pomocą pozna nową dziedzinę życia, rozwinie koordynację ruchową, pobudzi wyobraźnię, a przede wszystkim będzie się doskonale bawić!

Zestaw LEGO® DUPLO® Ryneczek bio

Na koniec nowość, która świetnie sprawdzi się dla łakomczuszków po 18 miesiącu życia. To składający się z 40 elementów zestaw LEGO® DUPLO® Ryneczek bio. Zabierze on dziecko w świat zakupów, ale nie takich, jak w klasycznych marketach. Maluch pozna tradycyjny rynek z wagami, odważnikami oraz owocami i warzywami strojącymi rozmaite miny. Może stworzyć niczym nieograniczone historie z krzywiącą się cytryną, radosnym arbuzem, śpiącą truskawką i płaczącym burakiem.

Zestaw LEGO® DUPLO® Ryneczek bio rozbudzi dziecięcą wyobraźnię. Pozwoli mu spędzić dziesiątki godzin na fantastycznej zabawie, która za każdym razem może mieć inny scenariusz. Kto wie, może nawet Ty jako rodzic dasz się porwać w świat rozrywki serii LEGO® DUPLO®?


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

Komentarze

Komentarze